banner181

Durak’ın ‘su davası’ Beldetaş’a sorulacak

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:28
Bu haber 529 kez okundu

Görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın 2009’daki yerel seçimlerinde “Çatalan Su Arıtma Tesislerinde ruhsatsız ve izinsiz su şişeleyip seçim mitinglerinde dağıttığı” iddiasıyla açılan davanın...

Durak'ın ‘su davası' Beldetaş'a sorulacak
Görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın 2009’daki yerel seçimlerinde “Çatalan Su Arıtma Tesislerinde ruhsatsız ve izinsiz su şişeleyip seçim mitinglerinde dağıttığı” iddiasıyla açılan davanın yargılamasına devam edildi. Durak hakkında “Seçim kanununa muhalefet” suçlamasıyla 1 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

        Adana 5. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen davada hazır bulunan Durak, suçlamaları kabul etmedi. Davanın o dönem belediye başkan vekili olan Mustafa Tuncel’in iddiaları doğrultusunda açıldığını hatırlatan Durak, “Bu kişi şikayetim üzerine 8 ayrı mahkemeden mahkumiyet cezası almıştır. 8 ayrı mahkemede de davalarımız sürüyor. Aramızdaki bu husumet nedeniyle Tuncel söz konusu suçlamayı yapmıştır. Kendisi halen tutukludur.”dedi.

Mahkemede dinlenen tanık beyanlarına bir diyeceğinin olmadığını anlatan Aytaç Durak, olayın geçtiği dönemde su tesisinin mühürlü olduğunu belirtti. Kapalı olmadığı dönemde şişelenen bazı suların çalışanlar veya bekçi tarafından çevre köylere dağıtılmış olabileceğini savunan Durak, “Bu konuda herhangi bir bilgim yoktur. Belediye araç ve görevlilerinin kullandığına ilişkin bir delil de yoktur. Beldetaş ve ASKİ’nin cevapları vardır. Suçsuzum beraatımı istiyorum.”şeklinde konuştu. Mahkeme başkanı, Beldetaş’a Çatalan Su Arıtma Tesisinin 2009’da mühürlenerek kapatılıp kapatılmadığını sorulmasına karar verip, duruşmayı erteledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder