banner181
banner210

Deneme ile sınav heyecanını yenmeye çalıştılar

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:27
Bu haber 1067 kez okundu

Gazikent Üniversitesi, üniversite sınavına girecek öğrencilere deneme sınavı imkanı sunarak, sınav stresini yenmelerine ve eksikliklerini görebilmelerine katkıda bulundu.         Deneme sınavından ilk...

Deneme ile sınav heyecanını yenmeye çalıştılar
Gazikent Üniversitesi, üniversite sınavına girecek öğrencilere deneme sınavı imkanı sunarak, sınav stresini yenmelerine ve eksikliklerini görebilmelerine katkıda bulundu.

        Deneme sınavından ilk olarak Asım Kökoğlu Öğrenci Yurdun’da kalan ve Gaziantep’te çeşitli dershanelerde üniversite sınavına hazırlanan lise mezunu öğrenciler faydalandı. Deneme sınavı, Gazikent Üniversitesi Hasan Kalyoncu Kampüsü Hukuk Fakültesi Amfisi’nde gerçekleşti. Deneme sınavına öğrencilerin rehber öğretmenleri eşlik etti.

        Deneme sınavı ile ilgili bir açıklama yapan Gazikent Üniversitesi Kurumsal İletişim Uzmanı Aylin Filiz, “Üniversite sınavı yaklaşırken öğrenciler açısından deneme sınavlarının önemi bir kat daha artmaktadır. Konu çalışmasını bitiren ya da bitirmek üzere olan öğrenciler için kendi başarısını görmek, eksikliklerini ortaya çıkarıp, hatalarını belirlemek adına deneme sınavları birer işaret taşları gibidirler.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder