banner181
banner210

28 Şubat öncesi ve sonrası yaşananları belgeleriyle kitapta topladı

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:24
Bu haber 1146 kez okundu

Gazeteci Yazar Muzaffer Şahin, 28 Şubat sürecinde gün gün yaşanan gelişmeleri, açıklamaları ve bildirileri 'MGK 28 Şubat Öncesi ve Sonrası' kitabında bir araya getirdi.         Gözden geçirilmiş 2....

28 Şubat öncesi ve sonrası yaşananları belgeleriyle kitapta topladı
Gazeteci Yazar Muzaffer Şahin, 28 Şubat sürecinde gün gün yaşanan gelişmeleri, açıklamaları ve bildirileri 'MGK 28 Şubat Öncesi ve Sonrası' kitabında bir araya getirdi.

        Gözden geçirilmiş 2. baskısı Pelikan Yayınları’ndan çıkan kitapta, Refah Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan başbakanlığında, DYP Genel Başkanı Prof. Dr. Tansu Çiller'in katılımıyla kurulan 54. koalisyon hükümeti döneminde yaşanan önemli olaylar ve görüşler ile 26, 27, 28 Şubat 1997 günlerindeki gelişmeler yer alıyor.

        Zamanın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın İsrail gezisinde verdiği beyanatlar, tarafların karşılıklı açıklamalarının da bulunduğu kitapta, 28 Şubat MGK Bildirisi ve MGK kararları, Başbakan Erbakan'ın ulusa seslenişi, 1 Mart ve izleyen günlerdeki gelişmeler, Genelkurmay Başkanlığı'nca verilen irtica brifinginin tam metni, zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in açıklamaları, 54. hükümetin istifası ve ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın başbakanlığında kurulan 55. Koalisyon Hükümeti(nin koalisyon protokol metni yer alıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder