banner181
banner210

TEM'de can pazarı

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:22
Bu haber 562 kez okundu

TEM Okmeydanı Bağlantı yolunda kontrolü kaybeden bir minibüsün, emniyet şeridinde arıza yapan kamyonete arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı. Kazada yola savrulan yaralılar yağmur altında uzun süre ambulans bekledi....

TEM'de can pazarı
TEM Okmeydanı Bağlantı yolunda kontrolü kaybeden bir minibüsün, emniyet şeridinde arıza yapan kamyonete arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı. Kazada yola savrulan yaralılar yağmur altında uzun süre ambulans bekledi. Her iki yönde yaşanan trafik sıkışması sebebiyle ilk yardım ekipleri yaralılara ulaşmakta zorlandı.

Kaza TEM Okmeydanı bağlantı yolu Nurtepe Mevkii Okmeydanı istikametinde meydana geldi. Özel bir şirkete ait 34 GA 0186 plakalı minibüs, emniyet şeridinde tamir için duran 34 AF 8453 plakalı kamyonete çarptı. Minibüs ardından kamyoneti tamir için gelen 34 ZBA 55 plakalı araca çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle minibüste bulunan iki kişi ile kamyoneti tamir eden bir kişi yola savruldu. Minibüste bulunan ve ağır yaralanan İhsan Kakaç’a ilk müdahaleyi yoldan geçen vatandaşlar yaptı.

Vatandaşlar Kakaç’ın yağmurdan etkilenmemesi için üzerine battaniye örttükleri, başına da koli ile korudukları gözlendi. Diğer bir yaralı Veysel Coşkun ise minibüsün içine alındı. Vatandaşlar Coşkun’u uyanık tutabilmek için uzun süre çaba sarf etti. Bazı vatandaşlar da devamlı 112’yi arayarak bilgi verdi. Kaza nedeniyle TEM bağlantı yolu her iki istikamette tıkanınca ambulanslar olay yerine gelmekte güçlük çekti. Normal yoldan gelemeyince bazı ambulanslar ters yöne girerek olay yerine ulaşabildi. Yaralılar sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından eller üstünde bariyerler aşılarak yolun karşısındaki ambulanslarla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazayı hafif şekilde atlatan ve ismi Mustafa olduğu öğrenilen minibüs şoförü ise olayın etkisiyle uzun süre kendisine gelemedi.

Kazayla ilgili bilgi veren kamyon şoförü İlhan Yıldırım, arıza yapan araçlarını emniyet şeridinde tamir ettikleri sırada arkadan gelen aracın kendilerine çarptığını söyledi. Yaralıların gönderilmesinin ardından polis trafiği açabilmek için uzun süre çaba saf etti.

Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder