banner181
banner210

Çelikus: 28 Şubat’ın faturasını milletimize ödettiler

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:56
Bu haber 1124 kez okundu

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, 28 Şubat sürecinin demokrasi kadar ekonomide de derin tahribatlar oluşturduğunu, 28 Şubat’ın faturasının millete ödetildiğini söyledi.         28...

Çelikus: 28 Şubat'ın faturasını milletimize ödettiler
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, 28 Şubat sürecinin demokrasi kadar ekonomide de derin tahribatlar oluşturduğunu, 28 Şubat’ın faturasının millete ödetildiğini söyledi.

        28 Şubat'la ilgili yazılı açıklama yapan Çelikus, 28 Şubat sürecinde Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizine girdiğini, bankaların soyulduğunu ve yağmalandığını kaydetti. 28 Şubat’ta binlerce insanın ekmeğiyle oynandığını ifade eden Çelikus, bu sürecin ülkemizde bir kamplaşma oluşturduğunu ve piyasa ekonomisini baltaladığını dile getirdi.

Çelikus, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Refah Yol Hükümeti döneminde rantiyeden kesilen paralar işçiye, çiftçiye, memura, Bağkur'luya yüzde 100’lük ve üzeri zamlar olarak aktarılmıştır. Bu dönem Cumhuriyet tarihinin en bolluk ve bereketli dönemi olarak yaşanmıştır. Sosyal kesimlerin bu refah döneminden aldıkları pay da esnafımıza yansımış ve esnafımız o dönemde altın çağını yaşamıştır. 28 Şubat'ta Refah Yol iktidarının düşürülmesiyle sosyal kesimlerin refahının ve mutluluğunun önü kesilmiş diğer yönüyle de içi boşaltılan 22 bankayla milletimizin alın teri olan 50 milyar dolar yağmalanmıştır. Bu rakamın, sürecin piyasaya etkileriyle birlikte 300 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder