banner181

İmza topladılar, kurultaya gelmediler

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:37
Bu haber 811 kez okundu

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Genel Sekreter Önder Sav, tüzük kurultayının toplanması için imza toplamalarına rağmen kurultaylara katılmadılar. CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı'nda, 362 delegenin imzasıyla hazırlanan ve tüzüğün...

İmza topladılar, kurultaya gelmediler
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Genel Sekreter Önder Sav, tüzük kurultayının toplanması için imza toplamalarına rağmen kurultaylara katılmadılar. CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı'nda, 362 delegenin imzasıyla hazırlanan ve tüzüğün 9 maddesinde değişiklik öngören teklif reddedildi.

        Tüzükte değişiklik öngören önerilerin oylaması devam ederken, oylamanın gizli yapılması için verilen önerge reddedildi. Divan Başkanı Adnan Keskin, önergenin reddedilmesiyle oylamanın şeklinin açık olacağını açıkladı. Divan Başkanı Keskin, eski Milletvekili Sabri Ergül'e, "Ben söz vermek için sizi çağırdım, geçtim oyladım, burası şov yapılacak yer değil, ayıp ediyorsunuz siz. Söz vermiyorum, oturunuz yerinize." diyerek, tepki gösterdi.

        Yapılan oylamada, CHP Tüzüğü'nün; 12, 39, 48, 49, 54, 55, 58, 61, 80, 87. maddesinde değişiklik öngören öneriler reddedildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşmasından sonra Keskin de zaman zaman gerginliklerin yaşandığını belirterek, siyasetin insan tarafından yapıldığını hatırlattı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder