banner181
banner210

Putin'e suikast hazırlığında olan 2 kişiden birinin Kazak vatandaşı iddiası

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:31
Bu haber 1780 kez okundu

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'e yönelik suikast hazırlığında olan iki kişiden birinin Kazakistan vatandaşı olduğu iddia edildi. Kazakistan’da yayın yapan “Newskaz” internet sitesinde yer alan haberde, Putin'e suikast gerçekleştirmeye...

Putin'e suikast hazırlığında olan 2 kişiden birinin Kazak vatandaşı iddiası
Rusya Başbakanı Vladimir Putin'e yönelik suikast hazırlığında olan iki kişiden birinin Kazakistan vatandaşı olduğu iddia edildi. Kazakistan’da yayın yapan “Newskaz” internet sitesinde yer alan haberde, Putin'e suikast gerçekleştirmeye çalışanlardan birinin Adam Osmayev (28) isminde Kazakistan vatandaşı olduğu ileri sürüldü.

Ukrayna'nın Odesa kentinde tutuklanan şahısların Rusya'da 4 Mart'ta yapılacak devlet başkanlığı seçimleri sırasında Putin'e saldırmayı planladıkları illeri sürülüyor.
İnternet sitesi ayrıca, suikast hazırlığında bulunan Kazakistan vatandaşı Adam Osmayev’in Odesa’da bir evde patlayıcı madde ile uğraşırken yaşanan patlamada ağır yaralandığını yazdı

Bu arada Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü İlyas Omarov, Putin'e yönelik suikast planıyla ilgili olarak Ukrayna hükümetinin kendilerine bilgi verdiğini söyledi.
Omarov, başkent Astana’daki haftalık basın bilgilendirme toplantısı sırasında bir soru üzerine, Odesa'da bir evde meydana gelen patlama sonrasında ortaya çıkan suikast planıyla ilgili olarak tutuklanan Kazakistan vatandaşının şu anda tutuklu olduğunu, incelemenin sürdüğünü kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder