banner181

Doğal taş kullanımında ezber bozana 12 bin TL ödül

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:28
Bu haber 641 kez okundu

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla ‘Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar’ projesi çerçevesinde ‘Doğal Taş Kullanımında...

Doğal taş kullanımında ezber bozana 12 bin TL ödül
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla ‘Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar’ projesi çerçevesinde ‘Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak’ başlıklı tasarım yarışması düzenliyor. Yarışmaya, Türkiye ve KKTC üniversitelerinin ilgili bölümlerinden lisans, lisansüstü öğrencileri ile ön lisans öğrencileri başvurabiliyor. Birinciye 12 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye ise 4 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca 5 adet 2 bin TL mansiyon ve 2 bin TL toplam satın alma ödülü takdim edilecek. Tasarımları göndermek için son tarih ise 11 Mayıs.

        ‘Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak’ isimli tasarım yarışmasında yarışmacılardan; doğal taş kullanarak günlük hayatta yararlanılabilecek üretilebilir, özgün tasarımlar ve ürünler ortaya koymaları bekleniyor. İMİB Başkanı Mehmet Özer, yarışma ile mermer, traverten, granit gibi doğal taş artıklarının tasarımsal anlamda yararlanılması adına yeni ufukların ortaya koyulmasını, başarılı öğrencilere istihdam ve öğrenim desteği verilmesini, genç mimarların sektörün birikiminden faydalanmasını aynı zamanda alanda başarılı tasarımların ödüllendirilmesini amaçladıklarını belirtti.

        Yarışmaya bireysel katılım yapılabileceği gibi grup olarak da katılmak mümkün. Adayların ilk etapta www.dogaltaslatasarliyorum.com sitesinden ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Projelerin; 70X100 ebadında fotoblok baskı, CD ve rapor olarak 11 Mayıs Cuma günü saat 17.00’a kadar projenin web sayfasında yer alan yarışma raportörlük adresine gönderilmesi talep ediliyor. Tasarımlar; MSGSÜ öğretim üyeleri ve İMİB üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda ödül almaya layık görülenlerin isimleri, 8 Haziran’da yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

        
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder