banner181

"Çocuk küçükken öğrendiği bilgilerle kişiliğini şekillendirir"

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:18
Bu haber 378 kez okundu

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya, çocukların küçükken öğrendiği bilgilerle şekilleneceğini belirterek, "İyi güzel şeylerle yetişirse topluma faydalı, sakıncalı şeyler öğretilirse zararlı bir insan olarak yetişir.” dedi. Silopi...

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya, çocukların küçükken öğrendiği bilgilerle şekilleneceğini belirterek, "İyi güzel şeylerle yetişirse topluma faydalı, sakıncalı şeyler öğretilirse zararlı bir insan olarak yetişir.” dedi.

Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silopi FEM Dershanesi ortaklaşa 'Aile içi İletişim ve Evimizi Nasıl Cennete Çevirebiliriz?' konulu eğitim semineri düzenledi. Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya konuşmacı olarak katıldığı seminer Koç İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda yapıldı. Seminere İlçe Emniyet Müdürü Murat Esentürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Osmanoğlu, Halk Eğitim Müdürü Enver Özkan, FEM Dershanesi Müdürü Yılmaz Batur, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

        Kapaklıkaya, ailelerin çocuklarına sahip çıkması ve ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Kapaklıkaya, “Çocuklara gereken önemi vermeliyiz. ‘Nasıl ki ağaç yaş iken bükülür’ demişse atalarımız çocuk da küçükken aldığı, öğrendiği bilgilerle büyür. İyi güzel şeylerle yetişirse topluma ailesine ve milletine faydalı bir insan olarak hayattaki yerini alır. Fakat küçük yaşta yanlış sakıncalı şeyler öğretilir ve öyle büyürse başta kendisine, ailesine ve topluma zararlı bir insan olarak yetişir. Hiçbir aile de evladının bu şekilde yetişmesini istemez.” diye konuştu.

FEM Dershanesi Müdürü Yılmaz Batur, 3 günde 12 program yaptıklarını hatırlatarak, "Hepsinden büyük keyif aldım. Tüm arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi. Batur, konuşmasının ardından Alişan Kapaklıkaya’ya plaket takdim etti.

        Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, “Şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunarım. Silopi’de böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapan FEM Dershanesi'nin değerli öğretmenlerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

        Silopi İlçe Emniyet Müdürü Murat Esentürk de “Çocukların gelecek ile alakalı umutları ve mutlulukları olsun diye uğraşan değerli öğretmenlere bu hizmetlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Siz Silopililerde çocuklarınıza sadece şunu söylerseniz yeterli, gelecekte çocukların umutları ve hayalleri, mutlulukları olsun.” diye konuştu.
        
    Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya program sonunda kurulan stantta kitaplarını imzaladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder