banner181
banner210

Balıkesir Valiliği'nden kar uyarısı

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:12
Bu haber 276 kez okundu

Balıkesir Valiliği, akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasına girileceği uyarısında bulundu. Sabah saatlerinde başlayan yağmurun, akşam yerini karla karışık yağmur ve kar yağışına bırakacağı...

Balıkesir Valiliği'nden kar uyarısı
Balıkesir Valiliği, akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasına girileceği uyarısında bulundu. Sabah saatlerinde başlayan yağmurun, akşam yerini karla karışık yağmur ve kar yağışına bırakacağı bildirildi. Sıcaklığın da 8 ile 10 derece birden azalacağına dikkat çekildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre yapılan açıklamada, 28 Şubat 2012 Salı günü kar yağışı beklendiği, hava sıcaklığının gece eksi 3, gündüz eksi 1 derece olarak tahmin edildiği belirtildi. Çarşamba günü ise kar yağışının hafifleyerek devam edeceği bildirilen açıklamada, "Sıcaklığın, gece eksi 8 derece olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının perşembe gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Sıcaklıkların hafta sonuna kadar mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Ayrıca kuvvetli kar yağışı ve kısa süreli fırtınanın sebep olabileceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, karayolunda buzlanma vb. olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder