banner181

Defterdar Salihoğlu'ndan, Başkan Ürgüp'e ziyaret

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:11
Bu haber 420 kez okundu

Sivas İl Defterdarı Duran Salihoğlu, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ü Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında makamında ziyaret etti. İl Defterdarı Duran Salihoğlu, 2 1-27 Şubat tarihleri arasında kutlanan “Vergi Haftası” dolayısıyla...

Defterdar Salihoğlu'ndan, Başkan Ürgüp'e ziyaret
Sivas İl Defterdarı Duran Salihoğlu, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ü Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında makamında ziyaret etti. İl Defterdarı Duran Salihoğlu, 2 1-27 Şubat tarihleri arasında kutlanan “Vergi Haftası” dolayısıyla Belediye Başkanlığı’na yapılan ziyarette 'Vergi Haftası' etkinlikleri ile ilgili Başkan Ürgüp’e bilgi verdi.

İl Defterdar Duran Salihoğlu ziyarette yaptığı konuşmada Vergi Haftası'nı kutlamaktaki amacın verginin önemini ve anlamını toplumun tüm kesimlerine ve bireylerine anlatmak olduğunu söyleyerek, "Vergi kamu ihtiyaçlarını karşılamak adına önemli bir yeri var sizlerde biliyorsunuz paraya ihtiyaç var vergi gelirleri de finansman kaynaklar olarak en ucuz elde ettiğimiz gelirler vergi gelirlerimizi artırdıkça sizlerinde hizmeti çoğalacak buna inanıyoruz devletimiz zenginleşecek, milletimiz huzur içerisinde olacaktır. Sizlerinde bizlere katkısı var bunun için size çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp devletin verdiği her hizmetin alt yapısını vatandaşlardan alınan vergilerin oluşturduğunu ifade ederek, "Hizmet bekleniyorsa bu hizmetin gerçekleşmesi için de vergilerin düzenli ödenmesi gerekiyor. Vergi topluma çok sevimli bir iş değil ama, devlet için lüzumlu belediyelerinde bir miktar vergi gelirleri var emlak vergileri gibi bu manada kazananın vergisini ödemesi bir manada helal olması önem arz ediyor." dedi. Başkan Ürgüp, vergiyi gününde ödemek gerektiğini, geciken verginin maliyetinin de ağır olduğunu belirterek, bunun için küçük yaşlardan itibaren verginin önemine vurgu yapılmasının daha etkili olacağının da altını çizdi.

Ziyarette Duran Salihoğlu Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’e verginin önemine yönelik verdiği destek ve sağladığı katkılarından dolayı rozet takarak çiçek takdim etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder