banner181

Dar gelirli ailelerin çocuklarına 10 bin kitap dağıtıldı

27 Şubat 2012 Pazartesi 14:42
Bu haber 432 kez okundu

Şehitkâmil Belediyesi 6, 7 ve 8’inci sınıfta okuyan bin 500 öğrenciye Türkçe, inkılâp tarihi, İngilizce, matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi derslerinden oluşan 10 bin kitap dağıttı.         Şehitkâmil...

Dar gelirli ailelerin çocuklarına 10 bin kitap dağıtıldı
Şehitkâmil Belediyesi 6, 7 ve 8’inci sınıfta okuyan bin 500 öğrenciye Türkçe, inkılâp tarihi, İngilizce, matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi derslerinden oluşan 10 bin kitap dağıttı.

        Şehitkâmil Belediyesi, Necmettin Erbakan, Başak Konakları, Pirsultan, Yeşilova, Ali Nacar ve Kocatepe sosyal tesislerinde bulunan etüt eğitim merkezlerinde, 11 adet konu anlatım ve soru bankalarını ücretsiz dağıttı. Eğitime destek için böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Hocalarımızdan gelen talepler üzerine ve öğrencilerimizin daha verimli çalışabilmeleri için 10 bin adet kitabı öğrencilerimize dağıttık. Durumu olan öğrencilerimiz zaten ücretli dershanelere gidiyorlar. Ama durumu olmayan öğrencilerimizin de başarılı bir şekilde yetişmesi için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu yüzden çocuklarımız ile beraberiz. Onlardan bir tek isteğimiz var; derslerine düzgün bir şekilde çalışmaları ve bizden sonraki nesilleri daha iyi eğitmeleri. Ders harici sosyal aktivitelerimiz bu yıl da devam ediyor. Velilerimize de bizlere güvenip çocuklarını kurslarımıza gönderdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi. Öğrenciler de Fadıloğlu’na başarı sözü verdi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder