banner181
banner210

Engelli Rümeysa’nın akülü araç sevinci

19 Ağustos 2014 Salı 12:17
Bu haber 6055 kez okundu

Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, doğuştan bel açıklığı rahatsızlığı bulunan 5 yaşındaki Rümeysa'ya akülü sandalye hediye etti.

Engelli Rümeysa'nın akülü araç sevinci
Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, doğuştan bel açıklığı rahatsızlığı bulunan 5 yaşındaki Rümeysa'ya akülü sandalye hediye etti. Sandalyeyi Başkan Karalar bizzat kendi teslim ederken anne Akkız Bağırıyanık gözyaşlarını hâkim olamadı.

Henüz 5,5 yaşında olan ve halk arasında bel açıklığı olarak bilinen ve tıp dilindeki adı Spina Bifida olan hastalığına yakalanan minik Rümeysa Bağrıyanık'a Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yardım elini uzattı.
Rümeysa'nın sesine kulak veren Zeydan Karalar, minik çocuğa akülü sandalye hediye etti. Engelli vatandaşlardan yoğun derecede elektrikli sandalye talebi aldıklarını belirten Başkan Karalar, yıl içerisinde ihtiyaç sahibi 30 engelliye elektrikli sandalye dağıtacaklarını söyledi. Başkan Karalar, "Bu yıl içerisinde 30 tane elektrikli sandalye dağıtacağız. Bundan sonrada her yıl dağıtmaya özen göstereceğiz. Çok sayıda talep alıyoruz. Ancak belediyenin imkânları doğrultusunda engelli vatandaşlara mümkün olduğunca fazla ulaşmaya çalışacağız. İlkini bu canım güzel kızımıza vermek nasip oldu." şeklinde konuştu.

Seyhan Belediyesi'ndeki gereksiz harcamaları kıstıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar yapılan tasarruf ile halka daha çok hizmet edeceklerini söyledi. Karalar, "Bu hizmet için belediyeden artı bir para çıkmıyor. Biz milletin parasını en iyi şekilde kullanıyoruz. Bir sürü gereksiz gideri kısıp biriktirdiğimiz paralarla bu tür hizmetler yapılacak." ifadelerini kullandı.
 Baba Metin Bağrıyanık, Başkan Karalar'a desteğinden dolayı teşekkür ederken anne gözyaşlarına hâkim olamadı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder