banner181
banner210

Kepez'e kadın koordinasyon merkezi yapılacak

27 Şubat 2012 Pazartesi 14:29
Bu haber 770 kez okundu

Antalya Kepez Belediyesi ilçede Kadın Koordinasyon Merkezi oluşturacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, söz konusu merkezin önümüzdeki günlerde açılacağını duyurdu. Kepez Meslek Eğitimi Kursları(AKMEK) tarafından Sine Düğün Salonu’nda...

Kepez'e kadın koordinasyon merkezi yapılacak
Antalya Kepez Belediyesi ilçede Kadın Koordinasyon Merkezi oluşturacak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, söz konusu merkezin önümüzdeki günlerde açılacağını duyurdu. Kepez Meslek Eğitimi Kursları(AKMEK) tarafından Sine Düğün Salonu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi, kursiyerlere yönelik düzenlenen programa katılan Tütüncü, koordinasyon merkeziyle kadınların istek ve beklentilerini tespit ederek, daha etkin bir çalışma yürütmeyi amaçladıklarını söyledi. Böylelikle her mahallede kadınlara yönelik sosyal bir projenin hayata geçirileceğini dile getiren Tütüncü, 6 ayrı noktada ücretsiz olarak başlatılan aerobik ve plates kurslarının da bu çalışmalardan biri olduğunu kaydetti.

Meslek eğitimi kurslarının sayısını da beşe çıkardıklarını belirten Tütüncü, bu kurslarda bu güne kadar 10 bine yakın kişiye sertifikalı mesleki eğitim verdiklerini söyledi. AKMEK’lerin sadece mesleki eğitim birimleri olmadığını kaydeden Tütüncü, kadınlara yönelik hazırlanan sosyal içerikli birçok eğlence programını da bu yolla hayata geçirdiklerini ifade etti. Tütüncü, Kepez’de kadınlar matinesi kültürü oluşturduklarını belirterek, farklı sosyal ortamlara katılma şansı bulamayan özellikle ev hanımlarının bu gibi etkinlikler ile büyük stres attıklarını söyledi.

        Tütüncü'nün kadınların eğlencesine katıldığı programa AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan, Kepez Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Elif Derya Canbulut ve Hasan Demir’in yanı sıra kursiyerler katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder