banner181
banner210

Kocaeli'nde 7 ayda 3 bin işyeri denetlendi

13 Ağustos 2014 Çarşamba 11:11
Bu haber 4673 kez okundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gıda konusunda faaliyet gösteren işletmelerin teknik ve hijyenik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kocaeli'nde 7 ayda 3 bin işyeri denetlendi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gıda konusunda faaliyet gösteren işletmelerin teknik ve hijyenik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz temmuz ayında 432 işyerini denetledi. Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı denetim ekipleri, 2014 yılının ilk yedi ayında 3 bin 26 iş yerinin denetimini gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında 2014 yılının ilk 7 ayında el konulan 75 kilogram katı ve sıvı gıda maddesi imha edildi.

Çalışmalar kapsamında Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı'nda da denetimler yapıldı. Fuarda faaliyet gösteren lokanta, restoran, bar, düğün salonu, dondurmacı, mısırcı, büfe, kahvehane, fast food gibi iş yerlerinin denetimleri fuar süresince devam ediyor. Denetimlerde iş yerlerinin ruhsat şartları, teknik ve hijyenik koşulları, gıda güvenliği, satışa sunulan gıda maddelerinin son tüketim tarihleri, üretim ve ithalat izinleri, saklama ve muhafaza koşullarına dikkat ediliyor. İş yerlerinin genel temizlik ve düzeni de denetimlerde göz önünde bulunduruluyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder