banner181
banner210

CHP'li Yarar istifa etti, Kılıçdaroğlu’nu da istifaya çağırdı

11 Ağustos 2014 Pazartesi 16:15
Bu haber 4108 kez okundu

CHP Bafra Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yarar, cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin başarısız olduğunu ifade ederek istifa ettiğini söyledi.

CHP'li Yarar istifa etti, Kılıçdaroğlu'nu da istifaya çağırdı
CHP Bafra Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yarar, cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin başarısız olduğunu ifade ederek istifa ettiğini söyledi. Yarar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nunda istifa etmesi gerektiğini savundu.

Yarar, yaptığı açıklamada "Sevgili Bafralılar ve değerli kamuoyu 11.05.2014 tarihinde göreve gelmiş olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Bafra Gençlik Kolları Başkanlığı'nı severek ve inanarak doğru veya yanlış yapmış bulunmaktayım. Siyasi olarak benim için bu onurlu görevden çok şey öğrendim. Görev aldığım sürece partimin aldığı sonuçlarda kendimin de suçlu olduğunu kabul ederek görevimden istifa ediyorum, ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan partinin tüm yönetimlerine kadar herkesin istifa etmenin parti için doğru karar olacağına inanıyorum. Bu istifalar bitiş değil devrimin başlangıcı olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bundan sonraki çizgisi ne ulusal çizgi nede sağlaşma olmalıdır, artık yolu sol olmalı, sosyalizm olmalıdır. Siyasi mücadeleme görev alayım veya almayayım inandığım çizgilerde mücadeleme devam edeceğim." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder