banner181

EDP, 12 Eylül davasına müdahil olmak için başvuru yaptı

27 Şubat 2012 Pazartesi 14:20
Bu haber 473 kez okundu

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) 4 Nisan 2012’de ilk duruşması görülecek olan 12 Eylül davasına müdahil olmak için dilekçe verdi. EDP üyeleri, 12 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davaya müdahil olmak için adliye önünde toplandı....

EDP, 12 Eylül davasına müdahil olmak için başvuru yaptı
Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) 4 Nisan 2012’de ilk duruşması görülecek olan 12 Eylül davasına müdahil olmak için dilekçe verdi.

EDP üyeleri, 12 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davaya müdahil olmak için adliye önünde toplandı. 'Darbecilerle vicdan ve adalet önünde hesaplaşmak için adalet nöbetindeyiz' dövizi açan grup, 'Paşa paşa yargılanacaksın' diye slogan attı. Grup adına konuşan EDP Genel Saymanı Abdullah Çiftçi, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 32 yıl geçtiğini hatırlattı. Türkiye’yi geleceksizliğe mahkûm eden darbecilerin hesap vermesini isteyen Çiftçi, “Hesap verecekleri mahkemede müdahil olacağız.” dedi.

Bütün mağdurları birey ve kurum olarak davaya müdahil olmaya davet eden Çiftçi, EDP olarak hukuki destek vermeyi taahhüt ettiklerini belirtti. Bu insanlık dışı dönemin bir tek gününün karanlıkta kalmaması gerektiğini kaydeden Çiftçi, “Bir tek mağdurun ahı yerde kalmasın, bir tek sorumlu dahi başı dik dolaşmasın. Bunun için şimdi müdahiliz, 4 Nisan Duruşması’nda bütün üyelerimiz, mağdur dostlarımız ve yurttaşlarımızla adliyedeyiz.” şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından grup üyeleri davaya müdahil olmak üzere dilekçeyi yetkili mahkemeye verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder