banner181
banner210

Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerine ücretsiz ev projesi

11 Ağustos 2014 Pazartesi 14:31
Bu haber 3416 kez okundu

Efeler Belediyesi, Aydın’ın büyükşehir olmasıyla köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde yeni yapılacak evlere, ücretsiz mimari ve tesisat projesi hizmeti verecek.

Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerine ücretsiz ev projesi
Efeler Belediyesi, Aydın’ın büyükşehir olmasıyla köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde yeni yapılacak evlere, ücretsiz mimari ve tesisat projesi hizmeti verecek. Belediye, projeleri üretirken yörenin mimari özelliklerinin yanısıra geleneklerini ve kültür özelliklerini de gözönünde bulundurulacak.

Köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında yeni yapılacak evlerin, depreme dayanıklı olması ve yerleşim alanlarının mimarisini taşıması amacıyla Efeler Belediyesi, vatandaşa teknik destek verecek. Halkın kaliteli bir yaşam sürmesi için yeniliklere açık olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Mesut Özakcan, “Yeni ev yapmak isteyen vatandaşlarımız, ev yapacakları parsellere uygun projeleri seçip Efeler Belediyesi'nden mimari, elektrik ve sıhhi tesisat projeleri desteği alabilecek. Bu profesyonel hizmetle depreme dayanıklı evler yapılacak ve yapılaşma kalitesi de artmış olacak. Efeler halkının rahat ve yaşanabilir bir hayat sürmesi için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder