banner181

Kuran-ı Kerim'i, Ezanı, Hutbeyi Güzel Okuma Yarışması

27 Şubat 2012 Pazartesi 14:15
Bu haber 598 kez okundu

Konya Ufuk Din Mensupları Derneği'nin düzenlediği Kuran-ı Kerim'i, Ezanı, Hutbeyi Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini törenle aldı. Konya Ufuk Din Mensupları Derneği, İmam Hatip Lisesi (İHL) öğrencileri arasında...

Kuran-ı Kerim'i, Ezanı, Hutbeyi Güzel Okuma Yarışması
Konya Ufuk Din Mensupları Derneği'nin düzenlediği Kuran-ı Kerim'i, Ezanı, Hutbeyi Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini törenle aldı.

Konya Ufuk Din Mensupları Derneği, İmam Hatip Lisesi (İHL) öğrencileri arasında Kuran-ı Kerim'i ve Ezan'ı, İlahiyat Fakültesi öğrencileri arasında da Hutbeyi Güzel Okuma Yarışması düzenledi. Konya ve ilçelerinde eğitim öğretim veren imam hatip liselerinden okuyan yüzlerce öğrenci, Kuran-ı Kerimi ve Ezan'ı en güzel okuyarak yarışmanın birincisi olmak için yarıştı. Yarışmanın sonunda Ezanı Güzel Okuma dalında Merkez İHL'den 9. sınıf öğrencisi Mehmet Çolak, Meram Ali Rıza Bahadır İHL öğrencisi Muhammed Özdemir de Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma dalında birinci oldu. İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin yarıştığı Güzel Hutbe Okuma dalında ise Murat Yıldırımer birincilik ödülüne layık görüldü.

Kuruluşunun birinci yılında yüzlerce öğrencinin katıldığı yarışma düzenleyen ve yarışmayı başarıyla tamamlayan Ufuk Din Mensupları Derneği, yarışmada dereceye girenlerin ödüllerini, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, merkez ilçe müftüleri Ali Okutan, Hasan Hüseyin Arslan ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle kendilerine verdi. Ödül töreninde konuşan Dernek Başkanı Abdülkadir Yılmaz, 2011 yılında kurulan Ufuk Din Mensupları Derneği'nin henüz emekleme döneminde olduğunu belirtti ve "Geleceğimizin teminatı gençlerimizin dinini daha iyi öğrenmesi, ahlaklı ve sağlam karakterli insanlar olarak yetiştirilmesi amacıyla kurulan derneğimiz Konya halkının vereceği maddi-manevi desteklerle büyüyecek." dedi.

3 KÜÇÜK YARIŞMACI, ÜÇÜNÜN DE ADI MUHAMMED

Konya Ufuk Din Mensupları Derneği'nin Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlediği ödül töreni, birbirinden güzel anlara sahne oldu. Törenin sunuculuğunu yapan Muhammed Sütçü programı salonu dolduran davetlilerin çocuklarını sahneye çıkarıp yarıştırarak monotonluktan kurtardı. Sunucu Muhammed Sütçü, programın bir yerinde küçük kız çocuklarını sahneye çıkarıp bildikleri sureleri okuttu ve en güzel okuyan misafirini de çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Sunucu Muhammed Sütçü, programda sıra Güzel Hutbe Okuma dalı birincisinin ödülünün verilmesine geldiğinde, salondaki erkek çocuklarından üçünü, yarıştırmak amacıyla sahneye çağırdı. Sahneye çıkan çocuklar isimleri sorulduğunda Muhammed cevabını verdi. Bu ilginç an salonu dolduran ve bir bölümü programı ayakta izleyen davetliler tarafından dakikalarca alkışlandı. Sunucu Muhammed Sütçü, sahneye çıkardığı üç küçük Muhammed'i de çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder