banner181

Erbakan için mevlit okutuldu

27 Şubat 2012 Pazartesi 14:03
Bu haber 787 kez okundu

Saadet Partisi (SP) Batman İl Teşkilatı, Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının yıl dönümünde mevlit okuttu.        Eshab-ul Kehf Camii’nde...

Erbakan için mevlit okutuldu
Saadet Partisi (SP) Batman İl Teşkilatı, Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının yıl dönümünde mevlit okuttu.

        Eshab-ul Kehf Camii’nde okutulan mevlide Saadet Partisi Batman Teşkilatı mensupları ve kalabalık vatandaş grubu katıldı. Mevlitte konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Fırat, "dünyanın en önemli liderleri arasında yer alan Necmettin Erbakan’ın insanlığa verdiği mesajların bugün daha iyi anlaşılmaya başlandığını" ifade etti.
27 Şubat 2011 tarihinde "dünyanın bir bilgeyi, ilkeli bir siyasetçiyi kaybettiğini" kaydeden Fırat, "bugün toplumun, Erbakan’ın inandığı davası için vermiş olduğu asil mücadele ve fikirlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğuna" vurgu yaptı.

        Bütün dünya halklarına Siyonizmin gerçek yüzünü gösteren, emperyalist düzenlerin insanlığa yaptığı zulüm ve baskıları çok açık bir şekilde ortaya koyan Erbakan’ın dün söylediklerinin, bugün birer birer gerçekleştiğine dikkat çeken Fırat konuşmasında şunları dile getirdi: “85 yıllık ömrünü insanlığın barış ve kurtuluşuna adayan yeryüzüne hakkın ve adaletin tesisi için büyük ve eşsiz bir mücadele veren Erbakan hocamız, fikirleri ile hala aramızda dipdiri yaşamaktadır. 1969 yılında bağımsızlar hareketiyle başlayan siyasi hayatında 27 Şubat 2011 tarihine kadar her zaman mazlumların yanında yer almış, ülkesi işgal edilenlerin yoksulların hamisi olmuş, zülme karşı dimdik ayakta durmuştur. Bu mücadeleyi verirken, ömrünün her karesinde baskıya, zülme, haksızlığa, hakarete uğramış cezaevlerine konmuş olmasına rağmen inandığı davasından asla taviz vermemiştir. Muhterem hocamızın vefatının yıl dönümü nedeniyle hocamızın hatırası ve davası önünde saygı ile eğiliyor. Allah'tan rahmet diliyoruz.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder