banner181

Tekstilin kalbi Almatı’da atacak

27 Şubat 2012 Pazartesi 14:03
Bu haber 671 kez okundu

Kazakistan’ın Almatı şehri, Uluslar arası Geleneksel Tekstil Fuarı’na hazırlanıyor. Atakent Fuar Merkezi'nde 9’uncusu düzenlenecek fuara ev sahibi Kazakistan’ın yanı sıra; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Hindistan’ın da yer aldığı 15 ülkeden...

Tekstilin kalbi Almatı'da atacak
Kazakistan’ın Almatı şehri, Uluslar arası Geleneksel Tekstil Fuarı’na hazırlanıyor. Atakent Fuar Merkezi'nde 9’uncusu düzenlenecek fuara ev sahibi Kazakistan’ın yanı sıra; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Hindistan’ın da yer aldığı 15 ülkeden yaklaşık 80 firma katılacak.
Fuara Türkiye’den yaklaşık 15 firma katılırken, global krizin etkilerinin giderek azaldığı Kazakistan’da sektörün önümüzdeki yıllarda daha da canlanması bekleniyor. Dört gün boyunca açık kalacak fuar kapsamında, giyim ve ev tekstil ürünlerinin yanı sıra, perde, zücaciye, ev aletleri, el sanatları, kozmetik ve dekoratif ürünler görücüye çıkacak.
Central Asia Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Mutlu, Kazakistan’ın büyüyen ve kalkınan ekonomisinde ülke pazarında kaliteli ürünlere olan talebin her geçen gün arttığına dikkat çekerek ,yapılacak fuarın son derece önemli olduğunu söyledi.
Kazakistan’ın ve Almatı’nın bölgenin en gelişmiş ülkesi ve şehri olduğuna dikkat çeken Mutlu, Türk ürünlerinin bu coğrafyadaki pazar payını arttırmayı hedeflediklerini belirterek, yaşanan global krize rağmen fuarın hareketli geçeceğini tahmin ettiklerini ifade etti.
Öte yandan, bu seneki fuara Japonya ve Kore’den de katılımcıların geleceğini sözlerine ekleyen Mutlu, Gümrük Birliği dolayısıyla fuara Rusya firmalarının yoğun ilgi göstereceklerini
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder