banner181

Coşkun: Ne iş yaparsanız yapın ama mutlaka bir hedefiniz olsun

27 Şubat 2012 Pazartesi 13:49
Bu haber 374 kez okundu

Süvari Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, "Kim ne iş yaparsa yapsın ama mutlaka bir hedefi olsun." dedi. Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) tarafından 'Tecrübe Paylaşım Toplantısı' konulu bir konferans tertiplendi....

Coşkun: Ne iş yaparsanız yapın ama mutlaka bir hedefiniz olsun
Süvari Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, "Kim ne iş yaparsa yapsın ama mutlaka bir hedefi olsun." dedi.

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) tarafından 'Tecrübe Paylaşım Toplantısı' konulu bir konferans tertiplendi. AKTİSAD salonundaki konferansa konuşmacı olarak katılan Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) ve Süvari Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, Konyalı iş adamlarıyla tecrübelerini paylaştı.

Başarılı, lider ve marka olmak konularında da katılımcılara bilgiler veren Ahmet Coşkun her şeyden önce kim ne iş yaparsa yapsın mutlaka hedefinin olması gerektiğini söyledi. Coşkun, "Kim ne iş yaparsa yapsın mutlaka hedeflerinin olmalı. Olmaması gereken ise bahanelerdir. Şu bir gerçektir ki gözünüzü hedeften ayırdığınız zaman gördüğünüz her şey bahanedir. Bu sebeple de iyi planlanmış bir hedefe mutlaka ulaşılır. Başarılı olmak, bazı sıkıntıları ve zorlukları da beraberinde getirmektedir. Ticarette insanlar başarı elde edecekse mutlaka diğer insanlardan daha fazla koşturması gerekir. Daha fazla sosyal faaliyette bulunması gerekir. Bütün bunların yanında en önemlisi de değişime ayak uydurmak ve sürekli olarak yenilenmektir. Günümüzde birçok firmanın geriye gitmesi veya ilerlemesi teknoloji ve değişimden kaynaklanmaktadır. Değişim zamanı geldiğinde mutlaka yapılmalıdır." dedi.

Süvari'nin, marka olarak ilk önce yurt dışında sonra yurt içinde mağaza açan ender firmalardan biri olduğunu ifade eden Coşkun, "Hedefimizde 300 mağazaya ulaşmak var. Bunlardan 180 tanesini yurt dışında 120 tanesini de yurt içinde açmayı planlıyoruz. Bu işi yaparken pazarı sadece kendi ülkemiz olarak görmüyoruz." diye konuştu.

Aile şirketlerinde ortaklık kurallarına mutlaka uyulması gerektiğini de söyleyen Başkan Coşkun, "Şirkette kimin ne görevi var, kim ne kadar harcayacak, çocukların şirkette alacağı göreve kadar her şey yazılmalı. Buna da herkesin uyması gerekir. Ayrıca, kendinize de yatırım yapın. Bol bol kitap okuyun. Meseleleri yorumlarken ve şirketle ilgili karar vermenize yardımcı olur." şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine, neden Süvari ismiyle markalaşmaya gittiklerine de açıklık getiren Coşkun, "Süvari, hızlı olmayı simgeliyor. Biz de hedeflere daha çabuk ulaşmak için bu adı koyduk." dedi. Kurumsallaşmak için 'önce bunun kararını vermeniz lazım' diye de uyaran Coşkun, "Çalışanların görevini ayrıntılı bir şekilde belirtin. İllaki kurumsallaşmak için çok sayıda işçi çalıştırmanıza gerek yok." ifadesini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder