banner181
banner210

Başkan Ertekin: Müreffeh bir toplum için vergiler düzenli ödenmeli

27 Şubat 2012 Pazartesi 13:39
Bu haber 70 kez okundu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, müreffeh bir toplum olabilmek için vergilerin düzenli ödenmesi gerektiğini söyledi.         23. Vergi Haftası, 27 Şubat – 4 Mart tarihleri...

Başkan Ertekin: Müreffeh bir toplum için vergiler düzenli ödenmeli
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, müreffeh bir toplum olabilmek için vergilerin düzenli ödenmesi gerektiğini söyledi.

         23. Vergi Haftası, 27 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Hafta münasebetiyle vergi rekortmeni mükellefler ile kurumlar vergisinde ilk üçe giren kurumlar plaketle ödüllendirilecek. Bu kapsamda Şanlıurfa Vergi Dairesi yetkilileri Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin’i ziyaret ederek hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Vergilendirilmiş kazancın ülke ekonomisine katkılarının konuşulduğu ziyarette, daha müreffeh bir ülke olmanın, ancak tüm mükelleflerin vergisini zamanında ödemesiyle mümkün olacağının altı çizildi.

    Başkan Cuma Sağlam, Gelir İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa Vergi Dairesi ve bu hafta yapılacak olan etkinlikler hakkında yaptığı değerlendirmede, “Gelir İdaresi Başkanlığı'nın amacı; gelir politikasını adalet ve tarafsızlık içinde uygulamak, vergi ve diğer gelirleri en az maliyetle toplamak, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamaktır. Mükellef haklarını gözeterek yüksek kalitede hizmet sunan Gelir İdaresi Başkanlığı, saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, verimlilik, etkililik ve mükellef odaklılık temel ilkelerine göre görev yapmaktadır. Verginin, toplumun kalkınmasındaki ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılması amacıyla Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak.” dedi.

    ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin ise kayıt dışı kazancın önlenebilmesi için çalışmaların yoğunlaştırılması ve vatandaşların bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ertekin şu ifadeleri kullandı: “Şanlıurfa’da kayıt dışı kazanç oldukça fazla, vergi dairesinin bu çerçevede gerçekleştirdiği çalışmalardan umutluyuz, ancak daha yoğun bir çalışma yapılarak, bu kazancın ekonomiye kazandırılması lazım, kayıt dışı kazancın önlenebilmesi için öncelikle vatandaşlarımızın vergi konusunda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Zira daha müreffeh bir ülke olabilmemiz için tüm vergi mükellefleri vergisini zamanında ve tam olarak ödemelidir. Bilinmeli ki devletin vatandaşa sunduğu tüm hizmetler, vergilerle oluyor.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder