banner181

Yeni lojman ve cezaevinin taşınması için çalışma başlatıldı

27 Şubat 2012 Pazartesi 13:27
Bu haber 230 kez okundu

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Erol, yargı camiasına Uydukent bölgesinde 40 adet yeni lojman yapılacağını söyledi.     Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından yapılan nezaket ziyareti sırasında...

Yeni lojman ve cezaevinin taşınması için çalışma başlatıldı
Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Erol, yargı camiasına Uydukent bölgesinde 40 adet yeni lojman yapılacağını söyledi.

    Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından yapılan nezaket ziyareti sırasında çalışmaları anlatan Erol, Adalet Bakanlığı tarafından Toplu Konut İdaresine verilen arsa karşılığında Uydukent bölgesindeki yeni hastane civarına 40 adet lojman yapılacağını belirtti. Erol, yapılacak olan adliye lojmanlarının plan ve krokilerini de Balkanlıoğlu’na gösterdi.
        
        Balkanlıoğlu da yaptığı girişim ve başarılı çalışmalarından dolayı Başsavcı Erol’u kutlayarak, Afyonlular adına teşekkür etti.Vali Balkanlığı Başsavcı Erol’un ziyaretinin ardından 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fikret Karaçorlu ile Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şahap Mutlu’ya da birer nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

        Öte yandan kapasitesi dolan ve bu yüzden mahkumların sıkıntı yaşadığı öğrenilen kapalı cezaevinin Afyon Şeker Fabrikası civarındaki bir araziye yapılacak yeni bina ile şehir dışına taşınması için Adalet Bakanlığı’na başvuru yapıldığı öğrenildi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder