banner181
banner210

Halk oyunları yarışmalarında 4 Eylül Belediyespor 4 birincilik aldı

27 Şubat 2012 Pazartesi 13:04
Bu haber 725 kez okundu

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Sivas’ta organize edilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları İl Birinciliği gerçekleştirildi. 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan yarışmaya...

Halk oyunları yarışmalarında 4 Eylül Belediyespor 4 birincilik aldı
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Sivas’ta organize edilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları İl Birinciliği gerçekleştirildi. 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan yarışmaya 4 Eylül Belediyespor Kulübü, Yüceyurt Gençlikspor Kulübü, Gençlikspor Kulübü ile Yıldızeli Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü katıldı. Geleneksel düzenlemesiz ve geleneksel düzenlemeli dallarında küçükler, yıldızlar ve büyükler kategorilerinde yapılan yarışmalarda Belediyespor Kulübü 4 birincilik aldı.

    Halk Oyunları Federasyonu temsilcileri, Kulüplerin Temsilcileri, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve velilerin de katılımı ile gerçekleştirilen yarışmalarda ekipler, birinci olabilmek yarıştı. Yarışma sonrasında düzenlemesiz dalda 4 Eylül Belediyespor Kulübü miniklerde ve büyüklerde birinci oldu. Yıldızlarda ve Gençlerde Yüceyurtspor Kulübü birinciliği kazandı. Düzenlemeli dalda ise yıldızlarda ve büyüklerde 4 Eylül Belediyespor Kulübü birinciliği kazanarak 4 birincilik aldı.

    Halk Oyunları yarışmaları sonrasında başarılı olarak birinciliği kazanan takımlara kupa verildi. Birinci olan 4 Eylül Belediyespor Kulübü Halk oyunları sorumlusu Özcan Keskin nezaretinde halay çekerek birinciliklerini kutladı. Düzenlemesi ve düzenlemesiz dalda yapılan yarışmalarda birinci olan takımlar Nevşehir’de yapılacak bölge yarışmasında ilimizi temsil edecek. Ayrıca Sivas’ta halk oyunları adına 4 Eylül Belediyespor Kulübü olarak bir ilki gerçekleştirip düzenlemeli dalda Sivas Halk Oyunlarını kız ve erkek aynı anda oynatarak büyük bir yenilik yaptı. Koreografi sorumlusu Özcan Keskin örf ve adetlerden vazgeçmeden çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder