banner181
banner210

Trabzon'da alınan 3 puan düşme potasındaki Mersin’i rahatlattı

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:50
Bu haber 1247 kez okundu

Spor Toto Süper Liginde sıkıntılı günler yaşayan ve düşme potasında bulunan Mersin İdmanyurdu, Trabzon'dan getirdiği 3 puan ile rahat bir nefes aldı. Trabzonspor karşısında alınan 3-2’lik galibiyet Mersin İdmanyurdu’nda büyük sevince...

Trabzon'da alınan 3 puan düşme potasındaki Mersin'i rahatlattı
Spor Toto Süper Liginde sıkıntılı günler yaşayan ve düşme potasında bulunan Mersin İdmanyurdu, Trabzon'dan getirdiği 3 puan ile rahat bir nefes aldı. Trabzonspor karşısında alınan 3-2’lik galibiyet Mersin İdmanyurdu’nda büyük sevince sebep oldu.

        Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı yaptığı açıklamada ligin ikinci yarısında beklenen performansı gösterememeleri nedeniyle önemli puanlar kaybettiklerine dikkat çekti.

        Düşme potasındaki takımlar artarken kaybettikleri puanlar sonrası kendilerininde bu potaya doğru yaklaştığını hatırlatan Kahramanlı ancak Trabzon karşısında aldıkları galibiyetin rahatlattığını söyledi.

        Rekabetin kızıştığı bir ortamda alınan 3 puanın önemine dikkat çeken Kahramanlı şöyle devam etti: “Şu anda puan cetvelinin 11. sırasındayız. Bana göre mevcut durum çok da kötü değil Hatta oldukça iyi diyebiliriz. Ancak Mersin İdmanyurdu, daha iyilerine layık. Bizde bunun için elimizden geleni yapacağız.''

        Trabzonsporun oldukça güçlü ve köklü bir kulüp olduğuna dikkat çeken Kahramanlı bu yüzden alınan galibiyet daha bir anlam kazandığını kaydetti. Kahramanlı, Karadeniz ekibinden altın değerinde 3 puanla gelen tüm kafileyi kutladı.

        Öte yandan Kahramanlı ligin 29. haftasında kendi sahalarında Orduspor ile karşılaşacaklarını hatırlatarak şöyle devam etti: “Kendi sahamızda taraftarımızında desteğini alarak bu maçtan da 3 puan almayı istiyoruz. Sahamızda istediğimiz 3 puanı almamız halinde ligde kalmayı büyük oranda garantileriz.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder