banner181

Aşlık: Türkiye'de terzi Mehmet'in oğlu vali, kapıcının oğlu müsteşar oldu

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:46
Bu haber 5632 kez okundu

AK Parti Bayraklı İlçe Danışma Toplantısı'nda konuşan İzmir Milletvekili Ali Aşlık, eğitim reformuna yönelik eleştirilere cevap verdi. AK Parti iktidarının eğitim alanında yaptığı hizmetleri anlatan Aşlık, "Bu ekipten kızların eve...

Aşlık: Türkiye'de terzi Mehmet'in oğlu vali, kapıcının oğlu müsteşar oldu
AK Parti Bayraklı İlçe Danışma Toplantısı'nda konuşan İzmir Milletvekili Ali Aşlık, eğitim reformuna yönelik eleştirilere cevap verdi. AK Parti iktidarının eğitim alanında yaptığı hizmetleri anlatan Aşlık, "Bu ekipten kızların eve kapanması beklenir mi? Bu ekipten çocuk gelinlerin sayısının artması beklenebilir mi? Bu ekipten kapıcının, çaycının oğlunun önünün kesilmesi beklenebilir mi? Sizden beklenir ama bizim için bunları söylüyorsunuz, ithamda bulunuyorsunuz, iftirada bulunuyorsunuz." dedi.

'TÜSİAD, 28 ŞUBAT'TA ANADOLUNUN EVLATLARINI KIYIMA UĞRATANLARA SAHİP ÇIKTI'

Reformun bir parçası olan ve mecburi eğitimi 12 yıla çıkaran tasarının Meclis gündemine geldiğini hatırlatan AK Parti Milletvekili Aşlık, TÜSİAD'ın eski ve yeni başkanlarının hemen açıklamalar yaptığına dikkat çekti: "Bu TÜSİAD'çılar, 28 Şubat'ta imkanlarını, her türlü güçlerini seferber ederek Anadolu'nun evlatlarını kıyıma uğratanlara sahip çıktı. Mecburi eğitimi sekiz yıla çıkarmak suretiyle birçok insanı eğitim hakkından uzaklaştırdılar. Antidemokratik yapılanmalara ekonomik ve lojistik olarak her türlü desteği verdiler. Şimdi onların çıkıp da 4+4+4 çocuk gelinler, kızların eve kapatılması demesi beni hakikaten çok rahatsız etti. Adnan Menderes'le başlayan ama 1960'da o ve ekibinden birkaç insanın idama mahkum edilmesiyle, yani şehit edilmesiyle inkıtaya uğrayan, rahmetli Turgut Özal'la yeniden heyecan bulan Anadolu insanının, Anadolu sermayesinin ve arkasından onların önünü kesmek için 28 Şubat hareketini gerçekleştiren TÜSİAD ve yandaşlarının ve devlet içinde yapılanmış, kurgulanmış yapılarının Anadolu'nun önünü kesmek için yapmış oldukları bu hareket neticesinde Anadolu, yine bir yolunu bulup Recep Tayyip Erdoğan'ı bütün engellere rağmen başbakan yaptı."

TÜSİAD'çıların Türk halkını, yıllardır araba diye tenekeye bindirdiğini iddia eden Ali Aşlık, "İsteseler yerli otomobili yapabilirlerdi, bu birikimleri vardı, yapmadılar. Çünkü bunlar lider ülke Türkiye'yi değil, taşeron ülke Türkiye'yi istiyor. Bugüne kadar da bütün çalışmalarını bunun üzerine yaptılar. TÜSİAD üyelerine söylüyorum, artık çok geç. Çünkü terzi Mehmet'in oğlu vali oldu, kapıcının oğlu müsteşar oldu, terzinin oğlu il başkanı oldu. Küçük çiftçinin oğlu da milletvekili oldu. Devlet bursu kazanıp Amerika'ya, İngiltere'ye eğitime gidenler YÖK üyesi oldu, YÖK başkanı oldu, rektör oldu, dekan oldu. Artık çarkçının oğlu bu ülkede başbakan oldu, tornacının oğlu cumhurbaşkanı oldu, günaydın TÜSİAD." şeklinde konuştu. AK Parti ekibinden kızları eve kapatmasının beklenemeyeceğinin altını çizen Aşlık, "Biz Anadolu'nun önünü açmak için varız. Ezilmişlerin bayraktarlığını yapmak için siyasi hareket olarak yola çıktık." diye konuştu.

'MÜHENDİSLERİMİZ UÇAKLARIN YAZILIMINI ÇÖZDÜ DİYE ÖLDÜRÜLDÜ'

Türkiye'nin daha yeterince kendi yazılımını üretemediğini kaydeden Milletvekili Aşlık, "Birkaç başarılı mühendisimiz de ABD'den gelen savaş uçaklarının yazılımını çözdü diye öldürüldü. Devlet olarak bugüne kadar sahiplenemedik ama eğitim sistemimizde bunlardan binlerce, onbinlerce yetişecek. Öldürerek bitiremeyeceksiniz ve bu millet, tarihteki gücüne yeniden adım adım ilerliyor. Biz savaştan değil, barıştan yanayız. Önce barışı Anadolu coğrafyasında tesis edeceğiz, kardeşliği tesis edeceğiz, lider ülke kendiliğinden doğacak. Onun için TÜSİAD'a sesleniyorum, biz sizi iki kat, üç kat zengin yaptık. Lütfen zenginliklerine zenginlik katın fakat ülkenin eğitim işine karışmayın, çünkü biz bu çileyi çekerek, sıkıntılarla, aç kalarak, uykusuz kalarak geldi. Biz bu milleti unutmuyoruz, unutmayacağız. Bu ülkeyi hep ilerilere taşıyacağız." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder