banner181

Suriye yönetimi, Tunus toplantısının kararlarını reddeti

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:36
Bu haber 1597 kez okundu

Suriye yönetimi Tunus'ta yapılan Suriye'nin Dostları Toplantısı kararlarını reddettiğini duyurdu. Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Suriye'nin Düşmanları" şeklinde tanımladığı toplantı kararlarını reddettiklerini belirterek...

Suriye yönetimi, Tunus toplantısının kararlarını reddeti
Suriye yönetimi Tunus'ta yapılan Suriye'nin Dostları Toplantısı kararlarını reddettiğini duyurdu. Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Suriye'nin Düşmanları" şeklinde tanımladığı toplantı kararlarını reddettiklerini belirterek alınan kararları kınadıklarını söyledi.

Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre, Suriyeli kaynak, Tunus'ta yapılan konferansın, Arap Birliği tarafından düzenlenen bakanlar toplantısı ve uluslararası platformlarda yapılan toplantılarda Suriye ve halkına karşı yapılan tüm planların başarısız kalmasının ardından yapıldığını söyledi.

Yetkili, silahlı gruplara finans ve desteğin sağlanmasına yönelik tüm çağrıları kınadıklarını ifade ederek, bu girişimi "teröre destek ve istikrarını sağlamaya çalışan Suriye halkının çıkarlarına direk zarar verme" olarak nitelendirdi.

Açıklamalarında ağır ifadeler kullanan Suriyeli yetkili, Suriye'nin Tunus konferansından çıkan tüm kararları içişlerine yönelik "çirkef " bir müdahale olarak saydığını belirtti.

Suriye'de şiddetin, bir kısım Arap ülkeleri ve Batılı ülkeler tarafından desteklenen silahlı gruplar tarafından uygulandığını öne süren kaynak, "Suriye hükümetinin, halkın güvenliğini sağlamak ve Suriyelilerin mallarının tahrip edilmesini önlemekten başka seçeneği yok. Bu görev de temel sorumluluktur." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder