banner181
banner210

Vali Harput: Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:30
Bu haber 700 kez okundu

Devletin verilen vergilerle güçlenip, hizmet edeceğini belirten Vali Şahabettin Harput, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.” dedi.    Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam beraberindeki heyetle birlikte ‘Vergi Haftası’...

Vali Harput: Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır
Devletin verilen vergilerle güçlenip, hizmet edeceğini belirten Vali Şahabettin Harput, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.” dedi.

    Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam beraberindeki heyetle birlikte ‘Vergi Haftası’ münasebeti ile Vali Şahabettin Harput’u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Şahabettin Harput, ‘vergilendirilmiş kazancın kutsal’ olduğuna dikkat çekerek, “Gerçekten öyledir. Bir ülkenin gücü, çalışanlarının alın teri ile kazandıklarının vergisini devletine onurlu bir görev olarak vermesi ile ölçülür. Dünyada güçlü ülkelere baktığımızda vergi noktasında sorun olmadığını görüyorsunuz. Mesela Amerika’da ve bir kısım batı ülkelerinde en ağır suçun, en yüz kızartıcı suçun, toplumdan insanların dışlandığı suçun vergi kaçırma olduğunu görürsünüz. Çünkü vergi kaçırma topyekun topluma ve ülkeye karşı çok büyük bir haksızlık olarak mütalaa edilir.” dedi.

    Bütün hizmetlerin vergiler ile yapıldığını anlatan Vali Harput, bu şekilde devletin daha çok güçlenerek vatandaşa daha iyi hizmet götüreceğini anlattı.

    “VERGİ BİLİNCİNİ TABANA YAYMAK İSTİYORUZ”

    Gördükleri sıcak ilgiden dolayı Vali Şahabettin Harput’a teşekkür eden Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, “23. Vergi Haftası dolayısı ile sizleri ziyaret etmekteyiz. Biz vergi haftasında verginin gönüllü uyumunu sağlamak ve tabana yayılarak tüm kesime hitap etmesi için çaba içindeyiz. Bu kapsamda özellikle Bursa’da sivil toplum kuruluşları, ticaret odaları ve mükelleflerimizle beraber vergiyi, onların sorunları ve hem de çözüm önerilerini almaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bu tür ziyaretlerimizi de sürdürüyoruz.” dedi.

    Bu kasamda çocuklara yönelik etkili bir kampanya yürüttüklerini anlatan Saydam, okullardan davet ettikleri çocuklara vergi dairesinde verginin önemini anlattıklarını söyledi. Ayrıca okullara giderek verginin önemini anlattıklarını kaydeden Saydam, üniversite öğrencilerine de bu tür bilgiler verdiklerini ifade etti.

    Bu arada 40 yılı aşkın vergisini düzenli ödeyen mükelleflerini ziyaret ederek plaket takdiminde bulunduklarını anlatan Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, geçen yıl gelir ve kurumlar vergisinde ilk 5’e giren mükelleflere de plaket vereceklerini sözlerine ekledi.
Ziyarette ayrıca Başkanı İbrahim Saydam, vergi konusunda ki duyarlılıklarında dolayı Vali Şahabettin Harput’a bir teşekkür plaketi sundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder