banner181

İşçi Partisi’nin Türk üyelerinden Albayrak’a destek

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:29
Bu haber 1342 kez okundu

Hollanda’da İşçi Partisi liderliğine aday olan Nebahat Albayarak’a partideki Türk asıllı siyasetçilerden destek geldi.Albayrak’ın seçilme şansını yüksek bulan İşçi Partisi Rotterdam Merkez Belediye Meclis Üyesi Zeki Baran, “Nebahat...

İşçi Partisi'nin Türk üyelerinden Albayrak'a destek
Hollanda’da İşçi Partisi liderliğine aday olan Nebahat Albayarak’a partideki Türk asıllı siyasetçilerden destek geldi.

Albayrak’ın seçilme şansını yüksek bulan İşçi Partisi Rotterdam Merkez Belediye Meclis Üyesi Zeki Baran, “Nebahat Albaryak, özellikle kadın partililerden büyük destek görüyor. Tecrübesiyle, partiyi iyi bir yere götürecek kapasitede.” dedi.

İşçi Partisi Kadın Kollaraı Başkanı Keklik Yücel ise “Albayrak’ın parti liderliğine adaylığını açıklaması hepimizi heyecanlandırdı ve gururlandırdı. Çünkü Nebahat Albayrak gerçekten değerli, kabiliyetli bir siyasetçi.” ifadelerini kullandı.

İşçi Partisi Milletvekili Metin Çelik de Hollanda halkının İşçi Partisi’ne çok büyük ihtiyacı olduğunu belirterek, Albayrak’ın başarılı bir sonuç almasını temenni etti.

Avrupa Parlamentosu’nun Hollandalı Milletvekili Emine Bozkurt, “Bir kadın olarak ve sosyal demokrat işçi partili olarak onun parti liderliğine aday olmasından gurur duydum. Kendisine üstün başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kuzey Hollanda İşçi Partisi Eyalet Meclis Üyesi Adnan Tekin de Albayrak’ı desteklediğini vurguladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder