banner181

Eski eşiyle bir olan kadın, arkadaşını telle boğdurdu

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:21
Bu haber 442 kez okundu

Başkent’te cinayet dedektif polisleri, bir cinayet olayını, yaptıkları çalışma sonucu gün yüzüne çıkardı. Güzellik salonu işleten Ferda Y., arkadaşı Mustafa Altındirek’i (37), eski eşi Hüseyin Serdar Ö. ile birlikte telle boğarak...

Eski eşiyle bir olan kadın, arkadaşını telle boğdurdu
Başkent’te cinayet dedektif polisleri, bir cinayet olayını, yaptıkları çalışma sonucu gün yüzüne çıkardı. Güzellik salonu işleten Ferda Y., arkadaşı Mustafa Altındirek’i (37), eski eşi Hüseyin Serdar Ö. ile birlikte telle boğarak öldürdü. Cesedi bir süre otomobilin bagajında taşıyan cinayet zanlıları, daha sonra Mustafa Altındirek’i çevre yolunda boş araziye gömdü.

        Çankaya Bahçelievler Mahallesi’nde kahvehane işleten Mustafa Altındirek, yanında güzellik salonu işleten Ferda Y. ile arkadaşlık kurdu. Mustafa Altındirek, arkadaşlıkları ilerledikten sonra Ferda Y.’yi kahvehaneye ortak etti. Bir süre sonra işleri bozulan Altındirek’in kahvehanesi uyuşturucu satıldığı gerekçesiyle kapatıldı. İşlerinin bozulmasıyla birlikte iddiaya göre Altındirek, Ferda Y.’ye kötü davranmaya başladı.

        Ferda Y., bunun üzerine eski eşiyle görüşüp, “Sana dönerim. Ama başımda bir dert var” dediği ortaya çıktı. Y.’nin eski eşi Hüseyin Serdar Ö. de genç kadına “Tamam. Sorun değil, hallederiz.” dediği belirtildi. İki kişi, aralarında anlaştıktan sonra Ferda Y., Mustafa Altındirek’i gece yarısı görüşmek için güzellik salonuna davet etti. Genç kadının eski eşi Ö. ise Erdoğan Ü. ve Samet D.’yi de yanına alarak salona gitti. Güzellik salonuna giren Mustafa Altındirek, Ferda Y. ve 3 kişiyi karşısında buldu. Çıkan tartışma sonucu Ferda Y., eski eşi ve eşinin iki arkadaşıyla birlikte Mustafa Altındirek’i telle boğarak öldürdü. Zanlılar, daha sonra Altındirek’in cansız bedenini Serdar Ö.’nün otomobilinin bagajına koydu. Bir süre cesedi bagajda taşıyan zanlılar, Altındirek’in cesedini Kuzey Çevre Yolu kenarındaki boş bir araziye gömdü.

        CİNAYET DEDEKTİFLERİ 8 AY İÇİNDE OLAYI AYDINLATTI
    
        Oğlunun ortadan kaybolmasının ardından, baba Osman Altındirek, emniyete kayıp ilanında bulundu. Yapılan teknik takip soncu Ferda Y., Hüseyin Serdar Ö., Erdoğan Ü. ve Samet D. gözaltına alındı. Emniyette çapraz sorguya alınan zanlılar, cinayeti itiraf edip, cesedin yerini gösterdi. Cinayet büro dedektipleri, çevre yolu kenarında dedektör köpekler yardımıyla arama başlattı. Yapılan çalışmalar kısa sürede sonuç verdi. Ekipler, Altındirek’in cesedini toprağa gömülü halde buldu. Altındirek’in cansız bedeni, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, yakalanan zanlılar mahkemeye sevk edildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder