banner181

Başkan Altepe: Gemlik'in çehresi değişecek

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:16
Bu haber 928 kez okundu

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz ile birlikte Gemlik Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Gemlik’in de daha yaşanabilir bir ilçe olması hedefiyle çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten...

Başkan Altepe: Gemlik'in çehresi değişecek
Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz ile birlikte Gemlik Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Gemlik’in de daha yaşanabilir bir ilçe olması hedefiyle çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Gemlik’in tüm alanlarında, altyapıdan üstyapıya kadar Gemlik Belediyesi ile el ele koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor. Gemlik Kent Meydanı da ilçenin önemli projelerinden biri.” dedi.

Gemlik’te bir yandan Çarşı Deresi’nin ıslahının yapıldığını, aynı zamanda Çarşı Deresi’ni sahille buluşturma çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Altepe, “Kent Meydanı Projesi de Gemlik’teki çalışmalarımıza paralel olarak devam ediyor. Meydanda bulunan dükkânların kaldırılması ve devam eden kamulaştırmalarla birlikte kısa zamanda Gemlik’in çehresini değiştirecek güzel bir meydana kavuşmuş olacağız. Diğer projelerle birlikte Gemlik, hızla Bursa’nın vizyon ilçelerinden biri haline gelecek.” diye konuştu.
    
        Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz da kent meydanı çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Yılmaz şunları kaydetti: “Bölgede kamulaştırmalar devam ediyor. Yaklaşık 20 milyon TL değerindeki kamulaştırma davası söz konusu. Biz burada kendi dükkânlarımızı kaldırdık. Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırdığı bina da tahliye ediliyor. Bir taraftan da kamulaştırılan binalar teker teker yıkılacak. Gemlik’e yakışır güzel bir meydana kavuşacağız.”

        Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’te geçen sene başlatılan ‘Gemlik Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebeke İnşaatı’ ile ‘Gemlik-Umurbey Atıksu ve Yağmursuyu İnşaatı Projesi’nde önemli aşama kaydedildi. 12 milyon 500 bin TL bedelli proje ile Gemlik’in kanalizasyon, atıksu ve yağmur suyundan kaynaklanan altyapı sorunlarını çözmesinin hedefleniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder