banner181
banner210

Manisa’da 2011'de vergi tahakkuku yüzde 25 arttı

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:15
Bu haber 317 kez okundu

Manisa’da 2011 yılında vergi tahakkukunda yüzde 25 artış sağlandığı bildirildi. Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, 23. Vergi Haftası kapsamında grup müdürleri Nurettin Karataş, Ercan Yazar ve Tuncay Tekin ile dairesi çalışanlarıyla...

Manisa'da 2011'de vergi tahakkuku yüzde 25 arttı
Manisa’da 2011 yılında vergi tahakkukunda yüzde 25 artış sağlandığı bildirildi. Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, 23. Vergi Haftası kapsamında grup müdürleri Nurettin Karataş, Ercan Yazar ve Tuncay Tekin ile dairesi çalışanlarıyla birlikte Vali Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaret etti.
Vergi Dairesi Başkanı Çakan, burada yaptığı konuşmada Manisa olarak geçen yıl vergi tahakkukunda yüzde 25 artış sağladıklarını söyledi. Tahsilatın da bunun 1 puan üzerinde, yüzde 26 seviyesinde olduğunu belirterek, gelir ve giderleri karşılayan Manisa’nın il bazında 12. sırada olduğunu bildirdi. Her yıl birer basamak yukarıya çıktıklarını kaydeden Yılmaz Çakan, “Vergi hizmetlerinin gelişmesinde, başta valimiz olmak üzere kamu kurumlarının büyük desteği var. Ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Manisa'da 72 bin 900 vergi mükellefi var ama bu sayı değişebilir. KDV mükellefi olarak da 33 bin civarında kişi var. Vergi gelirleri bakımından 14. sırada yer alıyoruz.” dedi.

Hafta boyunca yapılacak etkinliklerin vergi bilincine vesile olmasını dileyen Vali Daşöz ise vergi ve kamu gelirlerinin devlet için olmazsa olmaz olduğunu söyledi. Vergiye dünyanın hiçbir yerinde sempatiyle yaklaşılmadığını dile getiren Daşöz, “Vatandaş olmanın gereği, vergi vermektir. Devletimizin bütün hizmetlerinin arkasında, mükelleflerimizin ödediği vergiler söz konusudur. Vergi teşkilatımız, sadece bu ilişkiyi devlet ve halk adına yürüten köprü görevi gören teşkilattır. Manisa da katma değeri olan, vergiyi doğuran, ülkemizin gurur kaynağı illerinden biri.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder