banner181
banner210

Beşiktaş Milangaz grup liderliği için mücadele edecek

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:11
Bu haber 1042 kez okundu

FIBA Eurochallenge’deki temsilcilerimizden Beşiktaş Milangaz, yarın İspanya’nın Fuenlabrada takımını evinde konuk edecek.     FIBA Eurochallenge’de ülkemizi temsil eden takımlarımızdan Beşiktaş Milangaz, yarın K Grubu’ndaki...

Beşiktaş Milangaz grup liderliği için mücadele edecek
FIBA Eurochallenge’deki temsilcilerimizden Beşiktaş Milangaz, yarın İspanya’nın Fuenlabrada takımını evinde konuk edecek.

    FIBA Eurochallenge’de ülkemizi temsil eden takımlarımızdan Beşiktaş Milangaz, yarın K Grubu’ndaki son maçında İspanya’nın Fuenlabrada takımını evinde konuk edecek. Bu önemli mücadele 20.00’de başlayacak.

    K Grubu’nda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile ikinci sırada yer alan temsilcimiz, grupta henüz mağlubiyeti bulunmayan Fuenlabrada’yı yenerek, grubunu lider olarak tamamlamayı hedefliyor. Her iki takım, grupta daha önce İspanya’da karşılaşmış ve temsilcimiz rakibine 72-70 mağlup olmuştu.

    Her iki takımın genel istatistiklerine bakıldığında, birbirlerine oldukça yakın oldukları göze çarpıyor. Temsilcimiz geride kalan maçlar sonunda maç başına rakip potalara 81.9 sayı bırakmayı başarırken, Fuenlabrada ise maç başına 83.4 sayılık bir ortalamaya ulaştı.

    İki sayılık atışlarda temsilcimiz %56.8’lik isabet oranı yakalarken, İspanyol temsilcisi ise %54.7’lik bir isabet oranına ulaştı. Üç sayılık atışlarda temsilcimize oranla daha etkili bir görüntü çizen Fuenlabrada, %43.6’lık bir isabet oranına ulaşırken, Beşiktaş Milangaz’da ise bu oran %36.4 olarak istatistiklere yansıdı.

    Serbest atışlardaki isabetlerde ise temsilcimizin rakibine üstünlüğü bulunuyor. Siyah Beyazlı ekip serbest atış çizgisinde %75.5’lik bir isabet oranını ulaşırken, Fuenlabrada ise %70.8’de kaldı.

    Her iki takımın pota altındaki istatistikleri de birbirlerine oldukça yakınken, Beşiktaş Milangaz’ın maç başına aldığı 34.8 ribaunda karşılık, İspanyol ekip 36.1 ribaund almayı başardı. Temsilcimiz maç başına 14.5 asist ortalaması ile mücadele ederken, Fuenlabrada ise 16.9’luk bir ortalamaya ulaştı.

    Beşiktaş Milangaz’ın rakibi karşısındaki en önemli avantajlarından biri ise az sayıda top kaybı yapması. Siyah Beyazlı ekip, maç başına ortalama 11.8 kez top kaybı yaparken, Fuenlabrada ise 16.4 kez top kaybı yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder