banner181

Üniversiteli gençler Kozan’a hayran kaldı

27 Şubat 2012 Pazartesi 12:04
Bu haber 405 kez okundu

Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümündeki öğrenci ve eğitimcilerden oluşan 35 kişilik grup, AB destekli hayat boyu öğrenme programı kapsamında Kozan’ın tarihi yerlerini gezdi. gezdi.        İlk...

Üniversiteli gençler Kozan'a hayran kaldı
Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümündeki öğrenci ve eğitimcilerden oluşan 35 kişilik grup, AB destekli hayat boyu öğrenme programı kapsamında Kozan’ın tarihi yerlerini gezdi. gezdi.

        İlk olarak Kozan Kalesini gezen grup daha sonra Hoşkadem Camii, Osmanlı Takı, Tarihi Kozan Çarşıları, Yaverin Konağı ve Anavarza kalesini inceleme imkanı buldu.

        Grubun öncülerinden Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli eğitimci Sedat Çavdar, “Avrupa Birliği destekli Hayat Boyu Öğrenme programı kapsamında LDV intepa projesi ile otuz beş kişilik bir öğrenci grubundan oluşan arkadaşlarımız ile yöremize ait tarihi ve kültürel dokuları gezme imkânı bulduk. Gezimize Adana’mızın en gözde ilçelerinden birisi olan Kozan ile başladık. Gezimiz sırasında Kozan’ın eşsiz tarihi ve kültürel dokularını görme imkânı bulduk. Buradaki amacımız gençlerimize kültürel mirası tanımalarına yardımcı olmak, onları bu konuda bilinçlendirmek ve yöremizde bulunan tarihi Anavarza Kalesini tüm Dünya’ya tanıtmak istiyoruz. Ayrıca bugünkü gezimizde bizlere eşlik eden Kozan Belediyesi personellerine de teşekkür ediyoruz.” dedi.

        Geziye Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Asistanı Melike Sökmen ve Öğretim Görevlisi Şeyda Özçelik de eşlik etti. Grup son durak olan Anavarza Kalesi gezisinin ardından Kozan'dan ayrıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder