banner181

Sigagog bekçisini öldüren sanık 10 yıl hapse mahkum edildi

27 Şubat 2012 Pazartesi 11:59
Bu haber 758 kez okundu

Bursa'da, yan bakma meselesinden çıkan tartışmada sinagogun bekçisini başına sandalye ile vurarak öldüren sanık, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın suçu tahrik altında işlediği ve duruşmalardaki iyi hali de...

Sigagog bekçisini öldüren sanık 10 yıl hapse mahkum edildi
Bursa'da, yan bakma meselesinden çıkan tartışmada sinagogun bekçisini başına sandalye ile vurarak öldüren sanık, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın suçu tahrik altında işlediği ve duruşmalardaki iyi hali de göz önüne alıp cezayı 10 yıla indirdi.

    Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi Sakarya Caddesi üzerindeki Sinagog önündeki kafeteryada geçen Eylül ayında meydana gelen olayda Gökhan Gülmez (30) ile alkollü olduğu ileri sürülen sinagog bekçisi İsmet Gürel (52) arasında yan bakma meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Gökhan Gülmez ve Gürel kavgaya tutuştu. İddiaya göre, Gökhan Gülmez, kendisine atılan sandalye ile sinagog bekçisinin kafasına vurdu. Olayda ağır yaralanan bekçi, 112 Acil Servis ambulansı ile Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavisi süren Güler, 4 gün sonra hayatını kaybetti. Olayın sorumlusu olarak gözaltına alınan Gökhan Gülmez, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

    Hakkında Bursa 4.Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Olası kastla adam öldürme' suçundan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Gökhan Gülmez, davanın karar duruşması için son kez hakim karşısına çıktı. Son savunmasında suçsuz olduğunu belirten sanık, mahkemenin takdirine sığındığını söyledi. Sinagog bekçisi İsmet Gürel'in kızı P. Gürel de sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanığı "Haksız tahrik altında neticelenen ağırlaştırılmış yaralama sonucu ölüm" suçundan 16 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, suçun tahrik altında işlendiği ve sanığın iyi haline halini de göz önünde alıp cezayı 10 yıla indirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder