banner181

Göç Adana'da masaya yatırılacak

27 Şubat 2012 Pazartesi 11:54
Bu haber 1935 kez okundu

İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara ve Vakıf Genel Sekreteri Nihat Özen, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret ederek, 20 Nisan'da yapmayı planladıkları göç konulu toplantıya davet etti.        Aile...

Göç Adana'da masaya yatırılacak
İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara ve Vakıf Genel Sekreteri Nihat Özen, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret ederek, 20 Nisan'da yapmayı planladıkları göç konulu toplantıya davet etti.

        Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in öncülüğünde, Yüreğir Belediyesi ile yapılacak toplantıya çok sayıda bilim adamı ve uzmanın katılacağını belirten Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara, “Bizim vakfımız sivil ve bilimsel bir vakıf. Talep edilen sosyal ve ekonomik konularda toplantılar ve araştırmalar yapıyor. Göç hem ekonomik, hem de sosyal bir konu. Esasında sadece Adana’yı değil, tüm Türkiye’yi hatta dünyayı ilgilendiren bir konu. Biz de 20 Nisan'da Adana’da bu konuyu ele alacağız.” dedi.

        Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Adana’nın her yıl yaklaşık 50-52 bin göç aldığını, bir o kadar da göç verdiğini belirterek, “Bu durumu göz önüne almayanlar Adana’da göç olmadığını söylüyor. Maalesef Çukurova Üniversitesi’nin rektörü bile Adana’ya göçün olmadığını, bunu siyasilerin bahane olarak kullandığını iddia edebiliyor. Kırsaldan gelen insanlar biraz ekonomik olarak geliştiğinde batıya gidiyor.” şeklinde konuştu.

        Büyük ve güzel bir organizasyon yapıldığına dikkat çeken Aldırmaz, önemli ve kentin bütününü ilgilendiren bu toplantının başarılı geçmesini diledi. İncekara ve Özen’in Aldırmaz’ı ziyaretine Tevfik Kısacık da katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder