banner181

Kılıçdaroğlu: CHP, halka giden yeni bir yol haritası çiziyor

27 Şubat 2012 Pazartesi 11:38
Bu haber 312 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partilerinin halka giden yeni bir yol haritası çizdiğini söyledi.        CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı Ahmet Taner Kışlalı Salonu'nda başladı. Bir konuşma...

Kılıçdaroğlu: CHP, halka giden yeni bir yol haritası çiziyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partilerinin halka giden yeni bir yol haritası çizdiğini söyledi.

        CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı Ahmet Taner Kışlalı Salonu'nda başladı. Bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Birileri şunu bekliyordu, CHP kurultay yapacak, kavga olacak, sandalyeler havada uçuşacak. Barışı, özgürlüğü, demokrasiyi, her kurultayda savunan CHP. CHP yeni bir yol haritası çiziyor, halka giden bir yol haritası, halktan yana bir yol haritası, ülkenin, insanın sorunlarına yönelik bir yol haritası çiziyor." dedi.

        "Sağlıklı işleyen bir demokrasi yok, güçler ayrılığı ilkesi oturmamış, medya, gazeteciler baskı altında." diyen Kılıçdaroğlu, Çin'den sonra en çok hapiste gazetecisi olan ülke haline gelindiğini savundu. "Bütün sorunları aşabiliriz, sahip çıkabiliriz ama demokrasi ve özgürlük içinde yapacağız." diyen Kılıçdaroğlu, "O kadar içine sindirmiştir ki Erzurum'da, Sivas'ta demokrasiyle Kurtuluş Savaşı verilmiştir." diye konuştu. Kendileri gibi düşünmeyenlere de özgürlük olmasını istediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Dün çok önemli bir sınav verdik, Türk demokrasisi açısından ço könemli bir sınav verdik. Önce demokrasiyi, tüzüğü değiştirerek kendi partimizde yaptık." ifadelerini kullandı.

        Artık kadınların da siyaset yapmasının yolunu açtıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, hiçbir partinin yapamadığını CHP'nin yapacağını ve bu onun tarihi bir görevi olduğunu ifade etti. CHP'nin yeni bir yol haritasıyla halka gideceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, umutsuzluğun kitaplarında olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Biz ülkemizi, insanımızı seviyoruz. Kim olursa olsun, etnik kimliği, rengi, inancı, kıyafeti ne olursa olsun herkesi mutlaka ve mutlaka çatısı altına bulacağı tek yer var oda CHP'dir. Halktan yana politika üretmek, halk için çalışmak. CHP olmak halka adanmışlık demektir. CHP kurultayları değişti. Barışın özgürlüğün ve demokrasinin dile getirildiği kurultaylar oldu."

        Dün tüzüğün oy birliğiyle kabul edildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Delgelere değişimin ve dönüşümün altına imza attıkları için teşekkür ediyorum. Hiçkimseye telefon açıp şöyle yapın böyle yapın demedik. Onları özgür iradelerine bıraktık. Herkes özgürce gelmeli düşüncelerini söylemeli ve oyunu kullanmalıdır dedik. CHP'lilerin sağduyusuna güveniyorum yurtseverliklerine güveniyorum." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder