banner181
banner210

ESİDEF’li işadamlarının ABD’deki son durağı New York oldu

27 Şubat 2012 Pazartesi 11:12
Bu haber 772 kez okundu

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) koordinasyonunda, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) organizasyonunda düzenlenen Türkiye-ABD Ticaret ve Yatırım Heyeti Organizasyonu'nun son durağı New...

ESİDEF'li işadamlarının ABD'deki son durağı New York oldu
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) koordinasyonunda, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) organizasyonunda düzenlenen Türkiye-ABD Ticaret ve Yatırım Heyeti Organizasyonu'nun son durağı New York oldu. ESİDEF heyetinde yer alan mermer, araç üstü ekipmanları, tekstil, makine, metal ve gıda sektörlerinden üye işadamları, sektörel görüşmelerinde güzel sonuçlar aldı. Altı gün süren organizasyonun son durağında işadamları, Türk müteşebbislerin işyerlerini gezerek ayrıntılı bilgi aldı. Gıda, mermer, otomotiv yedek parça ve deri sektörlerinde ticaret ve yatırım yapan müteşebbisler, heyete ABD ile ticaretin dikkat edilmesi gereken noktaları hakkında geniş bilgiler verdi. Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen görüşmede işadamları, New York'taki Türk müteşebbislerin tecrübelerinden faydalanarak ABD pazarına girmenin püf noktalarını öğrendi.

Görüşmenin ardından Manhattan'da bulunan Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABID) merkezinde Amerikalı işadamlarıyla biraraya gelen ESİDEF heyeti, olumlu anlaşmalara imza attı. Dernekte yapılan görüşmelerde bulunan avukat ve ekonomistler, heyete önemli bilgiler verdi. ABD pazarına girmenin sanıldığı kadar zor olmadığını ifade eden ESİDEF Başkanı Mutafa Özkara, "Yeter ki doğru ürünü doğru zamanda, doğru rakama ve doğru yere satabilelim. ABD’yi bütün olarak görmenin yanında, eyaletlerden oluştuğunu akıldan çıkarmayalım. Her bir eyalet, dev ekonomilere sahip. Kendine göre öncelikleri ve kuralları var. Birçok sektörde yıllar evvel buralara gelmiş Türk müteşebbis arkadaşlar, işlerini iyi bir yere taşımış. TABID, çok önemli imkanlar sunuyor. Gözardı edilemeyecek kadar büyük ve önemli fırsatları bulunan pazar." dedi.

Gezinin son gününde gökdelenlerin olduğu Manhattan'a giden Egeli işadamları Özgürlük Anıtı, Empirestate, Centralpark, Wall Street ve 5. Cadde gibi yerleri gezdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder