banner181
banner210

Uludağ'da kar kalınılğı 3 metreye yaklaştı

27 Şubat 2012 Pazartesi 11:02
Bu haber 1560 kez okundu

Türkiye'nin önemli kış ve kayak turizmi merkezlerinden uludağ'da kar kalınlığı bu sabah yapılan ölçümlerde 2 metre 60 santimetre olarak ölçüldü. uludağ'ın yüksek kesimlerinde ise kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu öğrenildi....

Uludağ'da kar kalınılğı 3 metreye yaklaştı
Türkiye'nin önemli kış ve kayak turizmi merkezlerinden uludağ'da kar kalınlığı bu sabah yapılan ölçümlerde 2 metre 60 santimetre olarak ölçüldü. uludağ'ın yüksek kesimlerinde ise kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu öğrenildi.

        Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, halen hava sıcaklığının eksi 1 derece olduğu Uludağ'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle görüş mesafesi de azaldı. Meteoroloji yetkilileri, Uludağ oteller bölgesinde sabah saat 08.00'de yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 2,60 metre olarak ölçüldüğünü açıkladı. Kar yağışının haftasonuna kadar sürmesinin beklendiği Uludağ'da kayakseverler pistteki karın tadını çıkarıyor.
        Öte yandan meteoıroloji yetkilileri, Bursa'nın da akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisi altına gireceğini bildirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder