banner181

Özbekistan’daki Rusların oy kullanma işlemleri devam ediyor

27 Şubat 2012 Pazartesi 10:55
Bu haber 1621 kez okundu

Özbekistan’da yaşayan Ruslar, 4 Mart'ta yapılacak devlet başkanlığı seçimi için oy kullanmaya devam ediyor. Özbekistan’da yaşayan Rusların 19 Şubat’ta başlayan oy verme işlemi, seçimin yapılacağı 4 Mart’a kadar sürecek. İlk olarak...

Özbekistan'daki Rusların oy kullanma işlemleri devam ediyor
Özbekistan’da yaşayan Ruslar, 4 Mart'ta yapılacak devlet başkanlığı seçimi için oy kullanmaya devam ediyor.
Özbekistan’da yaşayan Rusların 19 Şubat’ta başlayan oy verme işlemi, seçimin yapılacağı 4 Mart’a kadar sürecek. İlk olarak Özbekistan’ın Zarafşan, Semerkant ve Nevai şehirlerinde yaşayan Rusya vatandaşları sandık başına gitti. 25 Şubat’a ise Fergana vilayetinde yaşayan Rusya vatandaşları, oy kullandı. Dün ise Andican, Olmalık ve Çırçık şehirlerinde yaşayan Rusya vatandaşları sandık başına giderek oylarını kullandı.

Basına açıklamada bulunan Rusya’nın Özbekistan Büyükelçiliği Basın Ataşesi Sergey Tkaçenko, Özbekistan’da 40 bin dolayında kayıtlı Rus seçmen olduğunu söyledi.
Rusya’daki devlet başkanlığı seçiminde güçlü adaylardan Başbakan Vladimir Putin’in kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Seçiminde Putin’den başka Komünist Parti lideri Genadiy Züganov, Milliyetçi söylemlerle dikkat çeken Liberal Demokrat Parti’nin lideri Vladimir Jirinovski ile birlikte Sergey Mironov ve Mihail Prohorov gibi isimler yarışıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder