banner181
banner210

Başkan Sadak için 'mahkemeye zorla götürme' kararı

27 Şubat 2012 Pazartesi 10:46
Bu haber 1415 kez okundu

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın da aralarında bulunduğu 36 kişinin yarın Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ilk duruşması öncesinde sanıklar için zorla mahkemeye getirilme kararı alındı.         Siirt'te...

Başkan Sadak için 'mahkemeye zorla götürme' kararı
Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın da aralarında bulunduğu 36 kişinin yarın Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ilk duruşması öncesinde sanıklar için zorla mahkemeye getirilme kararı alındı.

        Siirt'te bulunduğu iddia edilen toplu mezarların açılması için 28 Mart 2011'de BDP öncülüğünde yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı 'Newala Qasaba' etkinliği düzenlenmişti. Etkinliğin ardından Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, örgüt propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açmıştı. Soruşturma kapsamında aralarında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, BDP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 36 kişi hakkında ayrı ayrı örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak iddiasıyla 18 yıl ağır hapis cezası istemi ile dava açıldı. Davanın yarın Diyarbakır'da görülecek ilk duruşması için mahkeme tarafından 36 kişi hakkında 'mahkemeye zorla getirme' kararı alındığı öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder