banner181

Kamu Pazarı hizmet vermeye başladı

27 Şubat 2012 Pazartesi 10:18
Bu haber 667 kez okundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Gökkuşağı Rekreasyon Merkezi, 'Kamu Pazarı' adıyla hizmet vermeye başladı. İnönü Bulvarı üzerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Milli Kütüphane arasındaki alanda yer alan...

Kamu Pazarı hizmet vermeye başladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Gökkuşağı Rekreasyon Merkezi, 'Kamu Pazarı' adıyla hizmet vermeye başladı. İnönü Bulvarı üzerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Milli Kütüphane arasındaki alanda yer alan Kamu Pazarı’ndaki 22 dükkan kamu kuruluşlarına 5 yıllığına ücretsiz şekilde tahsis edildi.

        Resmi açılışı yapılmadığı halde kısa sürede Başkentlilerin ilgisini çeken pazarda ilk açılışı Halk Ekmek yaptı. Uygun fiyatları, hijyenik ve kaliteli hizmetiyle Halk Ekmek’in büyük ilgi görmesinin ardından cazibesi artan pazara daha sonra Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK), Vakıflar Edremit Zeytin İşletmesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Fiskobirlik, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi (TAR-KOOP), TARİŞ, BELSO, Tarımsal Ürünler Satış Merkezi (TARMEG), PTT ile El Becerileri ve Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) satış ofisi açtı.

        Kamu Pazarı’nda dükkanlar, hafta içi her gün, 07.00-21.00 saatleri arasında çalışan Halk Ekmek dışında 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Çevresindeki kamu kuruluşlarının çokluğu nedeniyle özelikle öğle tatilinde kalabalıklaşan Kamu Pazarı, 24 saat güvenlik kameraları tarafından izleniyor. Arabasıyla gelen müşterileri için yan tarafında otoparkı da bulunan Kamu Pazarı’nda ilk açılan dükkan Halk Ekmek Satış Mağazası oldu. Çeşit çeşit ekmek satışının yapıldığı Halk Ekmek Satış Ofisi’nde ücretsiz çay eşliğinde uygun fiyatlara kahvaltı ve unlu mamullerin tüketilebileceği kafe ortamı da bulunuyor.

BELMEK’İN İLK SATIŞ OFİSİ KAMU PAZARI'NDA

        Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 6 bölgede açılan El Becerileri ve Meslek Edindirme Kursları (BELMEK)’nın hünerli üyeleri, 24 branşta ürettikleri eserlerini ilk kez Kamu Pazarı’nda satışa sunuyor. Uygun fiyatlarla Başkentlilerin beğenisine sunulan el emeği göz nuru ürünler, eğitmenler tarafından ön elemeden geçirildikten sonra satış stantlarında yerini alıyor. Fiyatları tamamen üreticileri tarafından belirlenen ve satış sonrası ücreti eser sahibine teslim edilen ürünler arasında takılar, el işleri, taş bebekler büyük ilgi görüyor. Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) da ilk kez açtığı satış ofisindeki “Çocuklara zararsız oyuncaklar” ile Başkentlilerin ilgisini çekiyor.

ÜRÜNLER TAZE VE DOĞAL

        Doğal, organik ve güvenilir pek çok ürünle dikkat çeken Kamu Pazarı’nın diğer dükkanlarında Başkentliler, zeytinyağı, peynir, yoğurt, fındık, yumurta gibi yiyecekleri uygun fiyatlara satın alabiliyor. Ürünlerini her gün taze olarak getiren Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, kısa sürede satışını tamamlamanın keyfini yaşıyor.

        Tarımsal Ürünler Satış Merkezi’nde (TARMEG) güvenilirliği kanıtlanmış pek çok markanın organik ya da doğal ürünleri satılıyor. TARMEG’in iştah kabartan marketinde AOÇ, Tarım Bakanlığı, HASKO, ÇAYKUR, Orhaniye Kooperatifi, Vakfıkebir, TMO, TARİŞ ile çeşitli kooperatiflerin ürünlerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Dekoratif şıklığı ile de dikkat çeken TARİŞ Satış Ofisi’nde zeytin ve zeytinyağı ile ilgili her türlü ürün Başkentlilerin beğenisine sunuluyor. Vakıflar Edremit İşletmesi Ürünleri de zeytinle ilgili doğal ürünleriyle dikkat çekerken, FİSKOBİRLİK Fındık Evi taptaze kuruyemişleriyle yoğun ilgi görüyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder