banner181

Ata Aksu da TFF Başkan Adaylığı yarışından çekildi

27 Şubat 2012 Pazartesi 10:16
Bu haber 1280 kez okundu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı adaylarından Ata Aksu, seçim gününde adaylıktan çekildiğini ve Yıldırım Demirören'i desteklediğini açıkladı.    Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'ndaki en ciddi...

Ata Aksu da TFF Başkan Adaylığı yarışından çekildi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı adaylarından Ata Aksu, seçim gününde adaylıktan çekildiğini ve Yıldırım Demirören'i desteklediğini açıkladı.

    Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'ndaki en ciddi rakibi olarak görülen Ata Aksu adaylıktan çekildi. Ata Aksu yaptığı açıklamada, "Yeni bir kaosa sebebiyet vermemek adına tek adayla seçime girmek en doğrusu. Beni destekleyenler de vardı. Onlarla da istişare ettim ve uygun gördüler. Zaten Demirören ile aramızda ilkesel duruş farkı yoktu. Demirören bana UEFA normlarını uygulayacağını söyledi. Aramızda da herhangi bir pazarlık olmadı. Başkanımız genç ve dinamik. Yolu açık olsun, başarılar diliyorum." dedi.

    Ata Aksu'nun de adaylıktan çekilmesiyle seçilmesine kesin gözüyle bakılan Yıldırım Demirören ise, "Ata Aksu'nun imza problemi yoktu. İsteğimiz tek aday çıkmasıydı. Bu konuda anlaştık. Hak eden takımımız Avrupa'ya gidecektir. Fenerbahçemiz dedim, yanlış anlaşıldı. Biz her takımı kucaklamalıyız." ifadelerini kullandı.

    Yıldırım Demirören, Ata Aksu'ya listesinde yer vermek gibi bir düşüncesi olmadığını, böyle bir teklif yapmanın da Ata Aksu'ya saygısızlık olacağını da sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder