banner181

Hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece artacak, sonra azalacak

27 Şubat 2012 Pazartesi 09:15
Bu haber 1262 kez okundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak. Perşembe gününden itibaren sıcaklıklar düşüşe geçecek.         Ülke...

Hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece artacak, sonra azalacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak. Perşembe gününden itibaren sıcaklıklar düşüşe geçecek.

        Ülke genelinde görülecek yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Batı Karadeniz ile Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak olması bekleniyor. Doğu Anadolu, İç Anadolunun kuzeydoğusu ile öğle saatlerinden sonra Trakya'da akşam saatlerinden sonra Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz ile Kahramanmaraş ve Eskişehir çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

        KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

        Yağışların, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Batı Karadeniz ile Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli kuvvetli olması beklendiğinden, olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması istendi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder