banner181

Hocali katliamını kınayan Alperenler kan verdi

26 Şubat 2012 Pazar 14:56
Bu haber 569 kez okundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanlığı ile Alperen Ocakları mensupları, Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında Ermenilerce gerçekleştirilen katliamı kınadı. Alperenler, daha sonra Kızılay’a kan bağışında bulundu.         Kızılay...

Hocali katliamını kınayan Alperenler kan verdi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanlığı ile Alperen Ocakları mensupları, Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında Ermenilerce gerçekleştirilen katliamı kınadı. Alperenler, daha sonra Kızılay’a kan bağışında bulundu.

        Kızılay Kan Merkezi önünde basın açıklaması yapan BBP Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında, 26 Şubat 1992 yılında yapılan katliamı ‘soykırım’ olarak nitelendirdi. Bunun, insanlık için büyük bir ayıp olduğunu belirten Ünsal; kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan 613 insanın işkenceyle öldürüldüğünü vurguladı. Ünsal, şöyle konuştu:

        “Ey soykırımdan sabıkalı olup da kendilerine sözde soykırım yapıldığını iddia edenler, Hocalı’yı, Dağlık Karabağ’ı, Bağdat’ı, Musul’u, Kerkük’ü, Afganistan’ı, Suriye’yi akıllarına ve gündemlerine getirmeyenler. Korkaklar ve yarınsızlar. Bizler, Hocali soykırımını unutmuyoruz. Bizler biliyoruz ki unutmamak, vefanın ve insanlığımızın gereğidir. Yine biliyoruz ki gün gelecek mazlumlar ayağa kalkacak, zalimler diz çökecek.”

        Etkinlik kapsamında büyüklerine destek veren 8 yaşındaki Mehlika İkbal de Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” isimli şiirini okudu. Konuşmanın ardından Başkan Ünsal ve Alperen Ocakları üyesi gençler, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder