banner181

Terleme ve fazla kiloya 'Silimlipo' ile son

26 Şubat 2012 Pazar 14:15
Bu haber 418 kez okundu

Son yıllarda insanlar arasında büyük sorun haline gelen terleme ve aşırı kilolar, uygulanacak yeni yöntemle son buluyor. Slimlipo adı verilen yöntemde, fazla kilolar, yağ dokusu ısıtılarak kansız operasyonla ortadan kaldırılıyor. Slimlipo,...

Terleme ve fazla kiloya 'Silimlipo' ile son
Son yıllarda insanlar arasında büyük sorun haline gelen terleme ve aşırı kilolar, uygulanacak yeni yöntemle son buluyor. Slimlipo adı verilen yöntemde, fazla kilolar, yağ dokusu ısıtılarak kansız operasyonla ortadan kaldırılıyor.

Slimlipo, dermal dokuyu ısıtarak, cilt sıkılaşmasını sağlıyor ve bu etki vücut hatlarını iyileştirerek şekillendiriyor. Uygulama esnasında beklenmeyen kanama olmazken doku travması oluşmuyor.

Yeni teknoloji sayesinde hastalar ve doktorlarada rahata kavuşuyor. Uygulama sonrası daha pürüzsüz bir cilde kavuşan hastalar, operasyon sonrasında daha az ağrı ve yok denecek kadar kan kaybı yaşıyor.

Estetica Cerrahi Tıp Merkezi’nden Slimlipo ve diğer estetik uygulamalardaki başarılarıyla ünlü Alman Dr. Afschin Fatemi ve Hollanda’lı Dr. John van der Werf uyguladıkları yöntemin detaylarını düzenledikleri basın toplantısıyla açıkladı. Dünyaca ünlü iki doktor yeni yöntemle ilgili bilgi verdi.

Yeni teknoloji sayesinde hastalar ve doktorların rahata kavuşacağını belirten alman doktor Afschin Fatemi, “Burada slimliponun özellği sadece yağı eritme iddiasında bulunmakla kalmaması, bu yağın eritildiğini bilimsel olarak ta ciddi bir şekilde destekleyebilmesi. Çünkü kullandığı dalga boyu, ısı ve enerji tarzıyla ultrason destekli ve lazer liposakşınlardan farklı olarak her şekilde doğru dalga boylarını kullanarak yağı erittiği tam olarak kanıtlanmış durumda.” dedi.

Operatör Doktor Ercan Demiray ise, "Çok uzun yıllardan beri uyguladığımız liposakşın var bildiğiniz gibi. Artık son yıllarda lazer teknolojisi bu yağ alma operasyonlarında kullanılmaya başlandı. Bu konuda da en gelişmiş cihazlardan birisi Slimlipo cihazı. Bu cihazın özelliği liposakşın gibi yağ dokusunu eritiyor. Bunun dışında liposakşında bizim için bazı dezavantajlar olabiliyordu. Operasyonlardan sonar gevşeklik sorunu olabiliyordu. Ancak bu cihaz kullanılmaya başlayınca o sorun ortadan kalkacak. Çok fazla insanın sorunu olan koltuk altı terlemesi içinde çözüm olacak. Çok kısa bir uygulamayla local anesteziyle yani hastayı uyutmadan beş on dakikalık işlemle kalıcı çözüm sağlamakta.”


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder