banner181
banner210

Tehdit edildiği kişiden şikayetçi olan kadın hastanelik edildi

26 Şubat 2012 Pazar 13:42
Bu haber 420 kez okundu

Kartal’da tehdit edildiği gerekçesi ile eşinin amcasından şikayetçi olan ve koruma talep eden genç kadın darp edildi. Genç kadının kocası ise, eşini daha önce bir sebepten dolayı tartıştıkları öz amcası ve yengesinin darp ettiğini...

Tehdit edildiği kişiden şikayetçi olan kadın hastanelik edildi
Kartal’da tehdit edildiği gerekçesi ile eşinin amcasından şikayetçi olan ve koruma talep eden genç kadın darp edildi. Genç kadının kocası ise, eşini daha önce bir sebepten dolayı tartıştıkları öz amcası ve yengesinin darp ettiğini iddia etti.

Edinilen bilgiye göre olay, Çavuşoğlu Mahallesi Aycan Sokak’ta meydana geldi. Aynı binada oturan Sinem Parmak ile eşinin amcası C. Parmak üç gün önce bahçede yakılan mangal nedeniyle tartıştı. İddialara göre; C. Parmak bahçede Sinem Parmak’ın oturduğu dairenin altında mangal yaktı. Dumanın balkondaki çamaşırların üzerine sinmesi ve içeri girmesi üzerine Sinem Parmak, eşinin amcasını uyardı. Bunun üzerine sinirlenen C. Parmak genç kadına hakaretler ve tehditler yağdırdı. Durumu eşi Ersin Parmak’a anlatan Sinem Parmak eşi ile birlikte şikayet için polis merkezine giderek koruma talep etti. Bunun üzerine polis merkezi görevlileri Parmak’a üzerinde Kartal’daki polis merkezlerinin telefonlarının bulunduğu ‘Tehdit Edilen Kişilerin Korunmasına Dair Genelge’ye göre düzenlenen bir bilgilendirme tutanağı verildi. Bu arada genç kadını tehdit ettiği iddia edilen C. Parmak da ifade için polis merkezine çağrıldı.

Darp edilen kadının iddiasına göre; ifade vermek için evinden çıkan C. Parmak, Sinem Parmak ile karşılaştı. Sinem Parmak'ı zorla evine sokan C. Parmak ve Eşi M. Parmak genç kadını darp etmeye başladı. Sinem Parmak’ı kısa bir süre önce ameliyat olmasına rağmen ağır şekilde darp eden iki kişi daha sonra bölgeden ayrıldı.

Darp edilen genç kadının haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri geldi, aldığı darbelerin etkisiyle sersemleyen genç kadın sokak ortasında baygın şekilde buldu. Darp edilen kadın polis ekiplerinin yardımıyla kendine gelebildi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaralı haldeki genç kadını görünce bir yandan ambulans çağırırken bir yandan da saldırganları yakalama çalışması başlattı. Bu sırada olayı öğrenen Sinem Parmak’ın eşi Ersin Parmak ile diğer yakınları da olay yerine geldi.

Eşinin durumunu görünce sinirlenen Ersin Parmak birkaç gün önce polis tarafından verilen bilgilendirmek tutanağını göstererek yapılanlara tepki gösterdi. Basın mensuplarına olayı anlatan Ersin Parmak şöyle konuştu: “Ben evde yokken amcam ve karısı eşimi darp etmişler, böyle bir şey olur mu? Daha birkaç gün önce polis merkezine giderek koruma talep etmiştik ama gördüğünüz gibi buna rağmen hiçbir şey yapılmadı ve eşim bu hale getirildi. Üstelik bunları yapan kendi öz amcam ve karısı.”

Sinem Parmak daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Ersin Parmak’ın kız kardeşi olduğunu söyleyen Esra Parmak da olay yerine gelerek yengesine yardımcı olmaya çalıştı. Esra Parmak, amcasının kendi eşine de sürekli şiddet uyguladığını iddia etti.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekiplerinin Celal Parmak ve eşi Münevver Parmak’ı gözaltına alarak polis merkezine götürdü.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder