banner181

Pazaryeri, otopark olarak hizmet veriyor

26 Şubat 2012 Pazar 13:29
Bu haber 395 kez okundu

Çankaya Belediyesi, hizmete açtığı Emek Pazaryeri'ni vatandaşlara otopark olarak hizmete sundu. Emek Pazaryeri, pazarın açıldığı salı günleri haricinde otopark olarak kullanılıyor.         Emek Zabıta...

Pazaryeri, otopark olarak hizmet veriyor
Çankaya Belediyesi, hizmete açtığı Emek Pazaryeri'ni vatandaşlara otopark olarak hizmete sundu. Emek Pazaryeri, pazarın açıldığı salı günleri haricinde otopark olarak kullanılıyor.

        Emek Zabıta Merkez Amirliği’nin yanında yer alan kapalı pazar yerinin gece ışıklandırılarak güvenli hale getirildiğini dile getiren yetkililer, otopark sorunu yaşayan mahalle sakinlerinin rahatlıkla araçlarını buraya getirebileceklerini bildirdiler. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, vatandaşların ücretsiz olarak yararlandığı sistemin Çankaya bölgesinde yer alan 20 pazar yerinde de uygulanması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Tanık, "Ankara’da büyük bir soruna dönüşen otopark sorununu bir nebze olsun vatandaşın yararına çözmek için bu yola başvurduk. Pazar yerlerinin fiziksel koşullarını yeniliyoruz aynı zamanda pazar yerlerinde çocuk bahçesi, çocuk merkezleri, spor alanları ve Toplumsal Dayanışma Merkezleri (TODAM)’nin de yer alacağı komplekslere dönüştürme çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder