banner181
banner210

İhracatçı firmalara bilgi desteği

26 Şubat 2012 Pazar 13:12
Bu haber 475 kez okundu

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde dış ticaret İngilizcesi ele alındı.        UİB Genel Sekreterliği’nde, BVK Ofis İngilizce eğitmeni Başak Metin Kurtulmuş...

İhracatçı firmalara bilgi desteği
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde dış ticaret İngilizcesi ele alındı.

        UİB Genel Sekreterliği’nde, BVK Ofis İngilizce eğitmeni Başak Metin Kurtulmuş tarafından verilen seminerde, dış ticaret terimleri, uluslararası kısaltmalar, ihracat işleminin tarafları, ihracat işlemi, ödeme şekilleri, fatura örnekleri, akreditif çeşitleri ve mal mukabili-vesaik mukabili satış örnekleri uygulamalı olarak anlatıldı. Dış ticarette nitelikli iş gücünün firmalara büyük avantajlar sağladığını belirten Başak Metin Kurtulmuş, "İngilizce uluslararası ticaretin dili. Kiminle iş yaparsak yapalım, İngilizceye hakim olmak şart." dedi.

        Bu alanda kaliteli personele sahip firmaların pazarda daha çok söz sahibi olduğuna işaret eden Kurtulmuş, “Uluslararası ticaret yapıyorsanız, İngilizce ile iç içe yaşamalı, günlük hayattaki birçok şeyi takip etmelisiniz.” diye konuştu. Dış ticaret İngilizcesinin kendine özgü bir yapısı olduğunu, bu yüzden teknik terimler olarak ayrıca dikkat edilmesi gereken bir bilgi bütünü olduğunu kaydeden Kurtulmuş, bu yönde düzenlenen eğitimlerle uzmanlardan bilgi almanın önemini vurguladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder